Ako kúpiť najvhodnejšiu TV pre dnešnú dobu

Aj napriek tomu, že v dnešnej dobe disponuje televíznou obrazovkou asi každá domácnosť sa nové televízie, ich výrobcovia a obchodné domy tešia pomerne nekončiacemu záujmu práve o tieto produkty . Na druhej strane je pravda, že dnešná technológia a elektronika nám ponúka skvelé nástroje či možnosti. Ale takisto platí, že trvanlivosť, respektíve bezporuchový stav sa u novej elektroniky odhaduje na cca 2 roky. Teda z tohto pohľadu žiadna sláva. Ale možno ide skôr o zámer, aby vznikala konzumná spoločnosť.

tv

Veď kam by sa výroba a trh dopracoval, ak by ľudia 10-20 rokov nemuseli kupovať nové zariadenia? Každopádne túto problematiku v článku riešiť nebudeme, radšej si poskytneme pár rád v prípade, že novú televíziu idete kúpiť aj vy. Môžete mať totiž aj iný dôvod a tým je potreba ísť s dobou a nielen inovovať interiér, ale zároveň si dopriať zážitok, ktorý ponúka súčasná technológia.

Zo všetkého najskôr sa zrejme zameráme na uhlopriečku. V podstate je aj zbytočné hľadať model, ktorý by mal uhlopriečku menšiu než 40 palcov, pretože tieto typy televízorov je vidieť na trhu v obmedzenom počte, bežní zákazníci automaticky siahajú hlavne po väčších modeloch a mali by ste tak spraviť i vy. Pokiaľ ideme investovať do televízie, s ktorou máme byť spokojní aj do budúcna, tak práve táto vlastnosť, respektíve rozmer uhlopriečky býva prvoradým bodom záujmu. Bola by prakticky škoda pozerať film vo vysokom rozlíšení typu 4K na malej obrazovke. Tieto nové možnosti rozlíšenia a sýtosť farieb si rozhodne lepšie vychutnáte na väčšej obrazovke.

Svoj záujem musíme okrem tohto prvoradého bodu však venovať aj iným vlastnostiam. Spomenul som rozlíšenie 4K a na vašom mieste by som si dal záležať práve na tomto formáte, respektíve či ho vie televízor rozpoznať. Treba rátať s tým, že viaceré filmy a videohry sa začínajú poskytovať práve v tomto rozlíšení a pokiaľ následne nechcete dokupovať 4K blue-ray prehrávač za pomerne vysokú cenu, tak si na tomto parametri dajte záležať. To isté platí v prípade, ak si chcete kúpiť novú hernú konzolu, ktorej kvality by ste si na TV bez podpory 4K vychutnali len ťažko alebo obmedzeným spôsobom.

televize

Smart TV je drahá zbytočnosť? Áno, začína kolovať tento názor. Smart TV vám ponúka operačný systém, aplikácie, prístup na internet,… ale jej výkon, rýchlosť či praktické využitie nie je vôbec ideálne, nepriblíži sa vášmu PC, možno ani mobilu. Je to dobrá idea, ale upadá na pomalom výkone a v niektorých prípadoch častom reštartovaní.