Financie inak

Vekom a skúsenosťami sa celkom určite mení aj pohľad na určité veci. Vekom vieme, čo je v živote najdôležitejšie a nad čím jednoducho celkom isto môžeme iba mávnuť rukou.
Čo ale k životu potrebujeme v každom veku- to sú peniaze. Otázne je iba ich množstvo.

staroba.jpg

  • Ak si žiačik základnej školy vypýta od rodičov 20 € cíti sa ako malý kráľ. Čo všetko si v obchode so sladkosťami môže teraz kúpiť! Je toho veľa .
  • Ak stredoškolák potrebuje vylepšiť počítač, alebo kúpiť si mobil, tak suma peňazí na túto potrebu je rádovo už v stovkách euro.
  • Ak si vysokoškolák chce zaplatiť internát, stravu, skriptá a všetky náležitosti potrebné k štúdiu a ešte chce aj voľačo pre život na internáte tak potrebuje tisícky euro.
  • Absolvent školy ak sa chce osamostatniť od rodičov a bývať vo vlastnom- to už potrebuje desiatky tisíc  euro

Ak by sme takto pokračovali pri stupňovaní nárokov na kôpku peňazí , tak by sme sa celkom isto zbláznili.
Našťastie tomu tak nie. Aspoň v drvivej väčšine prípadov. Celkom isto sú jedinci, ktorí nemajú mieru a chcú vždy za každú cenu viac. Nielen viac ako majú iní, ale viac ako vôbec môžu počas svojho života využiť a spotrebovať.
Drvivá väčšina sa ale po kúpe bytu a založení rodiny dostane do fázy, že presne vie koľko peňazí na slušný život potrebuje.
Pojem slušný život pre niekoho znamená auto, dovolenku, velnes aktivity. Pre iného je slušný život – rodinka .

starší muž.jpg

V starobe človek príde do štádia, že už vie čo je dôležité- zdravie a láska najbližších! Ak toto chýba- márne sú kopy peňazí. Tie síce krátkodobo potešia, ale trvalú útechu neprinášajú.
A tak sa v každodennom zhone pristavme a porozmýšľajme, aké máme vlastne dnes priority? Čo chceme dosiahnuť ? O čo ale celkom isto nechceme prísť ! Tomuto prispôsobme svoj ďalší pohľad na peniaze, na lákavé ponuky, na to, čo je dôležité a potrebné v živote!