Meditujte pri každodenných činnostiach

Ak hľadáte spôsob ako vyplniť svoj voľný čas, vyskúšajte meditáciu. Možno sa pri tomto slove chytáte za hlavu, pretože si predstavujete mníchov v habitoch sediacich v lese o hlade a smäde. Meditácia je však v skutočnosti akákoľvek činnosť, ktorá dokáže upokojiť naše telo aj myseľ.
 

kameny
 
Meditujte pohybom
 
Môžete siahnuť po rôznych známych technikách meditácie. Jedným z nich je napríklad precvičovanie jógy, pretože okrem fyzickej záťaže sa musíte sústrediť na správne dýchanie a ovládanie celého tela. Cieľom jógy je v podstate nájsť akúsi životnú rovnováhu.
Meditovať však môžete pri akejkoľvek pohybovej aktivite, ktorá vás dokáže robiť šťastným. Okrem samotnej fyzickej záťaže by ste sa mali sústrediť napríklad na prostredie, v ktorom ju vykonávate. Ideálnym miestom je samozrejme príroda. Ak napríklad ráno precvičujete sériu zdravotných cvičení, praktizujte ich na terase, alebo balkóne. Samozrejme iba vtedy, keď to dovolí počasie. Beh v lese je taktiež veľmi dobrým spôsobom na upokojenie.
 
Meditujte odpočinkom
 
Pre tých, ktorým pohyb nespôsobuje príliš veľké šťastie je tu aj iný spôsob meditácie. Ľahnite si na pohovku, pustite svoju obľúbenú hudbu, zatiahnite záclony a odpočívajte. Môžete si pravidelne pripraviť kúpeľ s vonnými olejmi , sviečkami a penou. Niektorí z nás však nepotrebujú žiadne špeciálne techniky meditácie, pretože im na to stačí obyčajný, dobrý spánok.

drak
 
Meditujte pri bežných činnostiach
 
Niekoho môže upokojovať napríklad aj umývanie riadu, hrabanie záhrady, vysávanie podlahy, alebo zaváranie džemu. Nie je na tom nič zlé. Ako sme už spomenuli, svoje telo a dušu môžete regenerovať pri všetkom, čo vám spôsobuje radosť.
 
Meditujte pri svojich koníčkoch
 
Ak sa niečomu venujeme, pravdepodobne to robíme preto, lebo nás to baví. Preto si môžeme z každého nášho hobby vytvoriť techniku meditácie. Fungovať to však môže aj naopak. Ak nemáte špeciálne záujmy, môžete si svoj koníček urobiť zo samotnej meditácie.