Na svoje nohy nezabudnite ani na letnej dovolenke

Keď máte kŕčové žily Venasum, nemali http://www.kafe.cz/moda/modni-hity-ktere-kdysi-nosili-vsichni-i-kdyz-jsou-odporne-35953.aspx by ste svoje nohy vystavovať prílišnému teplu. Ako to ale urobiť na dovolenke pri mori, kde je počas celého dňa viac ako tridsať stupňov a ani voda nie je najchladnejšia? V prvom rade, by ste si nemali plánovať dovolenku v teplých lokalitách, keď ste na tom so svojimi žilami zle. To platí aj vtedy, keď ste čerstvo prekonali operáciu. Ak je však váš stav, takpovediac, stabilizovaný, na dovolenku ísť môžete, no určite nezabudnite na svoje nohy.Žena v krátkych nohaviciach stojí na pláži a pri holých nohách drží fotoaparát.jpg
 
Opatrne s opaľovaním
V prvom rade, by ste si mali dať na opaľovanie pozor. Áno, na dovolenke pri mori sa asi opaľovať budete chcieť. Hlavné je, aby ste to nepreháňali. Pol hodinka na rozhorúčenej pláži a priamo na slnku, je dosť aj pre zdravého človeka. S kŕčovými žilami, by ste mali nohy opaľovať maximálne po dobu dvadsiatich minút.
 
Častejšie sa kúpte
Aj keď voda v mori určite nebude vyslovene chladná, je predsa len chladnejšie ako vzduch na rozhorúčenej pláži. Preto sa snažte vo vode tráviť čo najviac času. Voda vo všeobecnosti robí kŕčovým žilám dobre, plávanie napomáha aj prekrveniu tela, takže tejto činnosti, sa môžete na dovolenke venovať do sýtosti a bez obmedzenia.
 
Večer im doprajte pauzu
Po návrate z pláže alebo prechádzke po meste, si určite doprajte trochu relaxu, teda relaxu pre vaše nohy. Namočte si ich do lavóra so studenou vodou a nezabudnite na používanie gélu na kŕčové žily. Ak vám doktor odporučil, aby ste nosili kompresné pančuchy, snažte sa ich na sebe mať aspoň počas noci alebo počas večerných prechádzok alebo výletov do mesta.Žena v pásikovom tričku a s klobúkom na hlave stojí na pieskovej pláži.jpg
 
Choďte do dobrého hotela
Hotel, kde budete svoju dovolenku tráviť, by ste si mali vybrať naozaj dôkladne. Zamerajte sa hlavne na to, aby ste mali v izbe klimatizáciu. S kŕčovými žilami sa potrebujete aspoň niekoľkokrát do dňa poriadne schladiť. Inak si koledujete o problém, v podobe bolestí a opuchov alebo zhoršenia vášho zdravotného stavu.