Náš svet sa o pár rokov zmení

Sci-fi filmy sú niekedy predzvesťou toho ako bude náš svet vyzerať. Dnes sa lajkujeme a hodnotíme na sociálnych sieťach a o pár rokov nás možno bude hodnotiť vláda. Podľa tohto hodnotenia budeme mať umožnený alebo zamietnutý prístup k veciam dnes samozrejmým. Technika sa vyvíja neskutočne rýchlo a je len na ľuďoch, či ju využijeme vo svoj prospech alebo bude znamenať náš zánik. Niektoré predpovede vedcov sa možno nikdy nestanú a iné sa už dnes stávajú realitou. Veď aj mobilný telefón bol pred dvadsiatimi rokmi skôr fantastickou predstavou ako realitou.

robot

Roboti už dnes v niektorých odvetviach robia prácu za ľudí. Vo svete sú bežné reštaurácie, kde vás robot obslúži a v Japonsku vám uprace byt alebo robí spoločnosť, keď sa nudíte. Umelá inteligencia sa o pár rokov stane neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Roboti budú mať zabudované emócie, budú s nami komunikovať a môcť identifikovať našu náladu a zdravotný stav.

Automobily sa stanú inteligentnejšími. Preplnené cesty budú čoraz častejšie opúšťať vozidlá, ktoré budú lietať vo vzduchu. Auto ráno rozozná ako sme sa vyspali, v akom sme rozpoložení a podľa toho nám určí akú hudbu by sme mali počúvať. Medzitým zavolá namiesto nás do čistiarne, že si dnes prídeme pre oblek. Alebo objedná chýbajúce potraviny, o ktorých ho informuje naša chladnička.
V budúcnosti nás nemusí trápiť prázdna peňaženka. Peniaze tak ako ich poznáme dnes zaniknú. Do popredia sa pomaly, ale iste dostávajú digitálne meny. Ich rozvoj zatiaľ brzdia len nedokonalé bezpečnostné systémy, ktoré dnes ešte nedokážu úplne ochrániť takéto peniaze. Po prekonaní tohto problému, nastane nová éra obchodovania a hospodárenia.

budoucnost

V oblasti medicíny sa viac zameriame na DNA. Jeho skúmaním a vylepšením technológií ho budeme môcť lacno skenovať. Na základe toho nebudeme potrebovať toľko lekárov, keďže liečba sa určí presne pre našu DNA a lieky budú nastavené pre určitého človeka. V budúcnosti nebude problém vstúpiť do našej DNA a upraviť ju tak, aby sme sa istým chorobám dokonca vyhli. Vďaka tomu budeme dlhšie žiť, zvýši sa nám kapacita pamäte a inteligencia.