Plusy a mínusy matracov na mieru

Môj milovaný má výšku cez http://www.cao.cz/media/files/dok/ostatni/Hadanky_odpovedi.pdf dva metre, takže klasická posteľ pre neho nie je vyhovujúca. Asi dva roky sme spali na posteli, z ktorej sme odrezali dosku na jej konci, aby mu mohli nohy aspoň trčať. Nemusím asi hovoriť o tom, ako nepohodlné to pre neho bolo. Pol roka dozadu som sa rozhodla, že ukončím jeho trápenie. Našla som si jedného šikovného chalana, ktorý nám vyrobil posteľ na mieru. Je logické, že aj náš matrac musel byť vyrobený na mieru. Poviem vám jedno, aj keď môj milovaný teraz netrpí, neraz trpím ja. Matrace na mieru Segum majú totiž mnohé výhody, no aj zopár nevýhod.
Posteľ s kovovým rámom a kvetovými obliečkami na perinách.jpg

4 výhody matracov na mieru

  1. Matrac na mieru je automaticky väčší, teda pochybujem, že by si niekto nechával vyrábať menší matrac. Na väčšom matraci sa spí pohodlnejšie. O tom žiadna.
  2. Pri rozmeroch nerozhodujete len o tom, ako široký a dlhý bude matrac, ale aj o tom, akú bude mať hrúbku. Na vysokých matracoch je spánok naozaj niečím neskutočným.
  3. Vete ovplyvniť kvalitu matracu. Hovorím hlavne o použitých materiáloch a tvrdosti. Ak vám nevyhovujú mäkké, no ani tvrdé matrace, v tomto prípade viete tvrdosť dokonale ovplyvniť.
  4. Životnosť takýchto matracov výrazne presahuje životnosť tých klasických. Firmy, ktoré ponúkajú tieto služby totiž väčšinou matrace vyrábajú ručne, no a poctivá ručná práca je predsa len trošku kvalitnejšia.

Moderne zariadená spálňa s manželskou posteľou.jpg

3 nevýhody matracov na mieru

  1. Cena, cena a opäť raz cena!!! Matrace na mieru stoja nepomerne viac. Keď som si prezerala ponuky obchodov s klasickými matracmi, tak ide aj o niekoľko stoviek.
  2. Na matrac si musíte počkať poriadne dlho. V našom prípade to bolo skoro pol roka.
  3. Na matrac, ktorý nemá klasické rozmery len ťažko kúpite plachtu. Ja mám našťastie šikovnú maminu, ktorá mi niekoľko plachiet ušila. Bohužiaľ, ak vy takéto šťastie nemáte, budete musieť dlho hľadať alebo si nájsť šikovnú krajčírku.

Posted In Nezařazené