Pri nakupovaní cez internet sa dá ušetriť

Cashbackje známym pojmom pre tých, ktorí nechcú len tak jednoducho nakúpiť, ale chcú nakupovať výhodne. Vravíme predovšetkým o súčasnej ceste, čiže o nakupovaní online, pri ktorej však môžeme spolupracovať s internetovými cashback portálmi.

webové stránky.png

Prakticky ide o to, že ak nakúpite cez tieto portály, dostanete istú finančnú čiastku zo svojho nákupu späť. Prečo by vám ale niekto dával peniaze len tak?
No nemyslite si, nikto neponúka služby len tak bez zisku. Pre vás ako zákazníkov sú tieto portály výhodné, no tie sú zasa finančne odmenené za to, že sprostredkovali cestu ku konkrétnemu e-shopu. E-shop je ziskový, pretože má zákazníkov, cashback portály majú zisk za to, že sprostredkovali zákazníka, no a zákazník, čiže užívateľ ušetrí vo forme vrátenia istej sumy zo svojho nákupu. Je to výhodné pre všetky tri zúčastnené strany a vyhral každý.
Zisk pre zákazníkaalebo vrátenie istej čiastky je vlastne časť peňazí, ktorú dostal konkrétny portál za to, že ste sa k e-shopu dostali skrz neho. O časť z tejto provízie sa následne podelí s konkrétnym zákazníkom, a to je v skratke funkčnosť celého cashback systému týchto portálov.

  • Tento podiel pre zákazníka je tak zároveň záchytným bodom k tomu, aby sa zákazníci k portálu opäť pri ďalšom nákupe vrátili, respektíve aby návštevníkov portálu bolo stále viac. Tým pádom vzniká viac potenciálnych zákazníkov pre predajcov, čiže internetové obchody.

speciální prodej.jpg
Vrátenie určitej sumy z nákupu však nie je jedinou službou cashback portálov, vravíme takisto o informovanosti zákazníka o výhodných ponukáchaktuálnych cenových akciách.
Aké casback portály sú dostupné na Slovensku?
Tieto majú koncovku (.sk) a vravíme o stránkach ako napríklad Tipli, PlnaPenazenka, Refundo či cashback služba Peniaze s5 v mobilnej aplikácii od 365.bank. Pre slovenských užívateľov je však dostupná aj prevádzka spoločnostiLyoness.

Posted In Www