Výhody celoživotného vzdelávania sa

Tu je šesť skvelých dôvodov, prečo by ste mali vzdelávať počas celého vášho života:

knihovna

1. Zlepšíte si sebavedomie

Sebavedomie môže ovplyvniť dve veci – vašu dôvera v seba samého, rovnako ako vašu úroveň kompetencie, ktorá vychádza z poznatkov, skúseností a zručností, ktoré máte. Absolvovanie online kurzu a učenie sa novým zručnostiam môže poskytnúť obrovskú podporu vášmu sebavedomiu.

2. Porazíte nudu

Výzvy pomáhajú bojovať s nudou. Využite každú príležitosť, aby ste obohatili svoj život a naučili sa niečo nové; absolvujte kurzy, čítajte rozvážne, sledujte konferencie alebo navštevujte webináre v oblasti vášho záujmu.

3. Udržujete svoj mozog zdravý a vašu myseľ jasnú

Štúdia, ktorú uskutočnila Kalifornská univerzita v Irvine v roku 2010, ukázala, že učenie udržuje váš mozog takpovediac vo forme. Mozog je sval; naďalej sa dá udržať vo forme tým, že mu poskytnete nové výzvy a príležitosti na vzdelávanie sa a rast. Podľa Science Daily sú duševné schopnosti najlepšie chránené, keď sa často používajú. Ďalšie vzdelávanie môže spomaliť fyzický proces Alzheimerovej choroby.

čtení

4. Naučíte sa praktické životné zručnosti

Okrem odborných vedomostí, ktoré získate prostredníctvom školy alebo práce, je dôležité, aby ste sa naučili praktické zručnosti, ako je zvládnutie svojich financií, zdokonaľovanie komunikačných zručností a základné počítačové zručnosti. Kurzy z týchto predmetov a ďalšie iné sú ľahko dostupné online pre študentov všetkých vekových skupín!

5. Budete vzorom v pozitívnom myslení pre vaše deti

Budete dobrým príkladom pre vaše deti tým, že budú môcť vidieť, ako tvrdo pracujete na sebazdokonaľovaní a pokračujete vo vzdelávaní.

6. Využijete svoj voľný čas

Absolvujte kurz v predmete, ktorý vás zaujíma, ako je varenie, fotografovanie alebo písanie. Nikdy neviete, aké ďalšie záujmy môžete objaviť!

5.0
01