V hlavnej úlohe vybavenie

Väčšina z vás si asi bude myslieť, že najdôležitejšia je doska, ale chyba lávky. V prvom rade je potrebné zistiť, aké topánky na snowboard vám budú najlepšie sedieť, až potom by ste mali pokračovať v nákupe ďalšej výbavy. Samozrejme nesmie chýbať ani snowboardove viazanie, bez toho sa jednoducho nezaobídete. Pre začiatok môžete vyskúšať všetko z požičovne a na základe toho, potom môžete nakupovať v špecializovaných predajniach.

alpy

Tento krásny biely šport sa delí v súčasnej dobe na dve skupiny:

o alpine– tvrdá doska a topánky podobné tým lyžiarskym
o freestyle– mäkké topánky a viazanie

Rad obchodníkov vám dokáže ponúknuť kompletné sady, kde budete mať celé vybavenie. Nikdy ale nechoďte do supermarketu, aj keď tu nájdete aj ponuku za veľmi výhodnú cenu. Jej kvalita totiž nemusí byť práve zodpovedajúca a ani rada športovcov by si tu komplet nikdy nekúpila.

Ak máte radi dizajn, nemusíte sa báť, tiež si prídete na svoje, ale to by nemalo byť hlavné kritérium pri vašom výbere, skôr naopak. Dôležité sú jazdné vlastnosti dosky a jej kvalitné prevedenie. Skutočný pôžitok z jazdy vám ale zabezpečia len topánky, ktorým by ste mali venovať najväčšiu pozornosť. Hlavným argumentom ich kúpy je potom pohodlie, takže sa jedná o vyššiu investíciu. S tým treba rozhodne počítať dopredu. Kompromis môžete urobiť v inej časti výbavy a to napríklad pri oblečení. Správna snowboardová topánka sa skladá z vonkajšej a vnútornej časti (vložky). Topánky bez vyberací vložky, ktorá umožní jednoduché sušenie, nekupujte. Vždy je skúšajte v hrubých zimných ponožkách.

koulování
Viazanie potom vždy skúšajte ku kúpeným topánkam alebo ideálne voľte rovnakú značku, potom budú odchýlky naozaj minimálne. Pred tým, než ich kúpite, skúste odhadnúť úroveň vášho jazdenia. odpovedzte si na otázku: „Potrebujem model stavaný pre extrémnu záťaž, alebo môjmu jazdeniu odpovedá niektoré“ obyčajnejšie „viazanie“? Ceny sú totiž veľmi rozdielne.
Tak čo, hodláte si s týmto športom zaflirtovať aj vy?

5/5 - (1 vote)