Aj mobilný domček je možné rekonštruovať

Mobilné domy euro-mobilnedomy.sk si kúpite a môžete začať bývať. Bohužiaľ nejde o úplne lacnú záležitosť. Pokiaľ však takéto bývanie chcete silou – mocou, no zároveň by sa vám hodilo ušetriť nejakú tú korunku, popremýšľajte nad kúpu už používaného domu. Ten si môžete, podobne ako klasický domček, svojpomocne zrekonštruovať. Biely dom s plochou strechou

Výhody a nevýhody rekonštrukcie mobilného domu

Hlavnou výhodou rekonštrukcie domu na kolesách je, že ušetríte pri jeho kúpe. Staršie kúsky viete kúpiť i pokojne za polovičnú cenu, v niektorých prípadoch dokonca lacnejšie. Všetky práce viete robiť aj svojpomocne, takže ušetríte za služby stavebnej firmy, no a v neposlednom rade sa dá pekne ušetriť aj na samotných materiáloch.
Rekonštrukciu mobilného domu môžete zveriť aj do rúk firmy, ktorá sa takýmto stavebným prácam venuje. V tomto prípade si však všetko dobre spočítajte, aby nakoniec ešte neprerobili. Ak si zrátate všetky náklady na firmu a materiál, môžete prísť na to, že kúpa nového domčeka vás vyjde výhodnejšie.

Ďalšou výhodou je, že si dom môžete prispôsobiť svojim potrebám. Ak vám nebude vyhovovať daný strešná krytina, jednoducho ju vymeníte. Domček môžete pokojne i zatepliť a dokonca obložiť obkladom, ktorý spĺňa vaše estetické požiadavky. Môžete siahnuť pokojne po dreve alebo iných – moderných materiáloch.

Na mobilných domoch môžete vymeniť pokojne i okná, dvere, podlahu alebo si do nich zaviesť podlahové kúrenie. Práce, pri ktorých budete manipulovať s elektrickými rozvodmi, však radšej určite nechajte na odborníkov.Kontajnerové domčeky rôznych farieb

Rekonštruujte až na mieste

Ak sa rozhodnete pre kúpu staršieho domčeka, ktorý si následne zrekonštruujte, všetky práce vykonávajte až na mieste, kde ho chcete mať natrvalo. Ak totiž nahradíte niektoré pôvodné materiály, tými ťažšími, môže nastať problém s prenosom domu. Hovoríme najmä častiach ako je rám alebo strešná krytina. Aj samotné zateplenie môže predstavovať poriadnu váhu navyše.