Aj vám prúdi namiesto krvi v žilách káva?


Káva patrí v priemere medzi druhú najviac spotrebovanú tekutinu ľudstvom. V rebríčku sa umiestnila hneď po vode. Denne sa teda vypije viac ako 2 miliardy šálok kávy.

zrnka

·         Káva nie len chutným nápojom bez ktorého si väčšina z nás nevie predstaviť život, káva je aj zdravá, obsahuje vysoký podiel antioxidantov. Tiež má pozitívny vplyv na naše psychické zdravie, čiže po šálke kávy nebudete mať len viac energie, ale aj lepšiu náladu.
·         Táto informácia vás možno skutočne zaskočí, ale vedeli ste o tom, že káva je vlastne ovocie? Kávové zrná sa nachádzajú v plodoch, ktoré rastú na stromoch a aj napriek tomu, že hovoríme o kávových zrnách, sú veľmi podobné tým, čo sa nachádzajú napríklad v čerešniach.

káva

·         Nie len druhou najviac konzumovanou tekutinou, ale aj surovinou. Káva je druhá najčastejšie kupovaná surovina na svete a tento fakt už niečomu naozaj svedčí. Ak by ste teda zainvestovali do jej predaja, obrat je skoro istý!
·         Dobré správy pre milovníčky kávy! Pokiaľ sa snažíte zhodiť do leta pár nadbytočných kíl, žiadny strach- vášho obľúbeného nápoja sa nebudete musieť vzdať. Samotná káva totiž neobsahuje skoro žiadne kalórie.

·         Vedeli ste o tom, že kávou sa dá aj otráviť? Pokiaľ by ste vypili približne 25 litrov kávy, môžete s ňou prísť aj o život. Chvalabohu, toto množstvo zodpovedá približne 1000 šálkam, takže sa to hádam nikomu nepodarí.
·         Za vznikom kávy sú kozy. Práve tieto štvornohé stvorenia, zostali príliš energické potom, čo zjedli bobule istého kávovníka. Keď si to ich pastier všimol a vypátral, čo môže za ich zvýšený prísun energie, spravil si z kávovníka nápoj a tak je tu druhá najpredávanejšia komodita po rope!

mletá káva

·         Káva má viac využití ako len obyčajný nápoj. Môžete si z nej totiž doma spraviť aj prírodný píling na vašu pokožku- zmiešajte pár lyžíc čerstvo namletej kávy spolu s kokosovým olejom a zázrak je na svete!

Posted In Nezařazené