Ako dosiahnuť komfort a pohodlie v našej spálni

Časť interiéru respektíve miestnosť, akou je spálňa vo svojej podstate možno označiť za univerzálny priestor. V nejednom prípade totiž v skutočnosti neslúži len ako miestnosť na spanie, ale takisto si tu napríklad čítame, pracujeme s notebookom, tabletom, mobilom,… a ešte ktovie čo iné. No možno ste už počuli, že ak sa v tejto časti interiéru nachádzajú predmety navyše, môžu byť faktorom nekvalitného spánku a pôsobiť ako rušivé elementy (aj keď si to možno neuvedomujeme). Rovnako je známe, že tento priestor by mal byť zorganizovaný a prispôsobený predovšetkým k jednému účelu- k pocitu pohodlia a k zdravému spánku.Posteľ a stolík so svietiacou lampičkou

  • Poriadok a istá organizovanosť v spálni je vlastne základom komfortu, ktorý azda nikoho neprekvapil.

Na danú tematiku sa však môžeme pozrieť konkrétnejšie a poukázať na niektoré podstatné body.
Faktorom pohodlia a dobrého spánku je posteľ
A v nej zohráva najpodstatnejšiu úlohu matrac. Akonáhle je ten súčasný už starý alebo sa vám nedokáže detailne prispôsobiť, oplatí sa ho vymeniť za nový. Najlepšie vyššej kvality, ktorú poskytujú aj matrace žilina segum.sk.
Upracte po sebe posteľ hneď ako sa zobudíte
Ja viem, pôsobí to ako otravná rada, no aj na základe viacerých zistení ide o faktor kvalitného spánku. Akonáhle sa napr. vrátime z práce a posteľ bude dôkladne uprataná, celý priestor má oveľa prívetivejšiu a upokojujúcu atmosféru, v ktorej nevládne chaos.Čistá spálňa, posteľ, vankúše
Nenechávajte v spálni po sebe oblečenie a ani veci navyše
Pokojne pôsobiaca spálňa nemôže slúžiť ako šatník a ani ako sklad obnoseného textilu. Rovnako aj predmety, ktoré sme si „požičali“ z inej miestnosti by sa patrilo zakaždým vrátiť späť. Pôsobí to ako drobnosť a poučné detaily, no v skutočnosti tieto detaily dokážu robiť zázraky.
Teplota miestnosti
Je logické, že z hľadiska komfortu v tomto priestore nesmie byť príliš zima, ale rovnako tak si treba dávať pozor na dusno. Môže nám preto pomôcť prenosné kúrenie alebo naopak ventilátor. Neuškodí však ani pohrať sa so žalúziami na oknách.