Estetické a funkčné prevedenie LED pásov poskytuje nekončiace možnosti

Dnes už prakticky nie je problém nájsť na internete LED pásikyza dostupne nízku cenu a obohatiť tak aj náš interiér o moderný doplnok a novodobú technológiu osvetlenia, poprípade len podsvietenia. Pásy môžeme následne v prípade záujmu zostrihať podľa potreby, takisto rozdeľovať či spájať. Z praktického hľadiska sa hodí spomenúť aj ich štíhly dizajn a zadnú samolepiacu stranu, na základe čoho je možné pásik nalepiť na skutočne ľubovoľné miesto, prakticky kamkoľvek a na miesto, aké chcete mať spoľahlivo podsvietené. Populárnym priestorom k umiestneniu a následnému používaniu je napríklad kuchynská linka. No možností je samozrejme ešte oveľa viac a vlastne záležia aj od vašej kreatívnej stránky a nápadov či individuálnych potrieb. Mimochodom, nápaditých rád o využití led pásikov (nielen) v interiéri je dnes plný internet.

pásek led

  • V prípade lacnejších modelov a prevedení s tenkou fóliou sa však odporúča tieto pásy vložiť do hliníkových rámov. Má to svoje funkčné, bezpečnostné ako aj estetické dôvody. Ak navyše použijeme priesvitný plast, týmito krokmi dosiahne osvetlenie lepší efekt, respektíve vyžarované svetlo bude súvislé.
  • No pozor, pás s led diódami sa nezapája priamo do bežnej zásuvky (220 voltov), ale k napojeniu potrebujeme nápajací zdroj k zníženiu napätia, najbežnejším príkladom je adaptér.

led světlo
Pochopiteľne však existuje aj možnosť zakúpiť už hotové riešenie spolu s krytom a potrebným napájacím príslušenstvom vrátane adaptéru. Špeciálne kryty sú vo väčšine prípadov vodotesné a bez akýchkoľvek problémov ich tak prakticky využijete aj v exteriéri. Takáto kompletná sada však samozrejme stojí o niečo viac.
Z pohľadu interiéru je využitie pásu s led diódami takmer nekončiace a poskytuje x variantov. Spomeňme tak napríklad podsvietenie pracovnej dosky, už zmienenej kuchynskej linky, ale aj zábradlia a schodiska, knižnice, skrinky a priestoru za nimi,… v prípade podniku nimi môžeme osvetliť bar alebo reklamnú plochu, výstavné modely,… možností využitia je skutočne veľa.

5/5 - (1 vote)