Koľko nás stoja sviatky

Ide Veľká noc a s ňou zopár dní voľna. Tradície nás nútia kupovať tradičné veci, ktoré k týmto sviatkom patria :

prsotřeno

  • Šunka- minimálne dva druhy
  • klobásky
  • Vajcia- na koláče a klasický syr
  • „Mazanec“ a chlebík k šunke
  • Cvikla- neodmysliteľná súčasť stola
  • Alkohol- fľaša na stôl pre návštevu aj pre nás býva zvykom a k tomu zopár fliaš piva na trávenie
  • Mäso- nestačí predsa šunka celý čas- potrebujeme variť na 4 dni

To je iba hrubý výpočet vecí na veľkonočný stôl. Po pôstnom období prichádza obdobie záťaže pre náš žalúdok a nákup „Pankreolanu“ v lekárni. Stála som v rade v lekárni pomerne dlho. Všetci sme čakali v rade na gázu potrebnú pre domáci veľkonočný syr. Každá druhá osoba ale kupovala aj zmieňovaný liek na trávenie. Vieme, že nám tento nápor jedál nerobí dobre- no aj tak ich konzumujeme.
Dobrým zvykom v pred veľkonočnom období býva upratovanie. Ceny prostriedkov na upratovanie a pranie predstavujú značnú časť rodinného rozpočtu.
„Suma sumarum“ sa celkom isto do 200€ nezmestíme. To je dolná hranica. Mnohí ju prekračujú mnohonásobne.

Ak si zoberiem, že pobyt v tatranskom hoteli by ma stál okolo 150€ na osobu, tak vážne rozmýšľam, či sa to vyplatí- chystať, kupovať, neoddychovať. S príspevkom od štátu na domácu rekreáciu to mám skoro zdarma.
Pouvažujte aj vy a využívajte pobyty v našich zariadeniach. Oplatí sa vám to a aj so oddýchnete.

vajička

Doma trávené sviatky nás často stoja totiž nielen peniaze, ale aj množstvo nervov spojených s nezmyselným naháňaním sa za tovarom. Tešíme sa potom do práce, lebo sviatky nás neskutočne unavili. Prejedli sme sa, vyčerpali organizmus a je po sviatkoch. Na dovolenkovom pobyte pookrejeme, oddýchneme, nebude sa naháňať v obchodoch a nosiť plné tašky vecí. Bude to pre nás celkom iste väčším plusom, ako doma strávené sviatky. Že ich trávite s rodinou ? Aj rodina celá predsa sa môže stretnúť na dovolenkovom pobyte.