Kto vlastní tú tienistú stránku? Tieto nástroje poskytujú podrobnosti

Príležitostné online prehliadače sa tiež môžu ocitnúť na stránkach, ktoré vypĺňajú škodlivý softvér do nič netušiacich počítačov, zaraďujú škodlivé kontextové reklamy alebo phish pre súkromné ​​informácie. Iní môžu naraziť na stránky, ktoré tlačia konšpiračné teórie, nenávistnú rétoriku alebo násilie, ktorému sa chcú vyhnúť alebo vystaviť.podvod.jpg

Nebolo by skvelé, keby existovala služba, ktorá by odhalila tieto informácie? No, je tu a je to, ako ju používať.

Mnohé stránky a organizácie poskytujú informácie o mieste bezplatne. Najpozoruhodnejšie je ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers), súkromná nezisková spoločnosť, ktorá prideľuje priestor pre IP adresy a spravuje názvy domén (okrem iného). Služba sa nazýva WHOIS a poskytuje dlhý zoznam životopisných informácií pre každú webovú stránku na svete.

Naša nová herná stránka je naživo! Gamestar zahŕňa hry, herné pomôcky a vybavenie. Prihláste sa k odberu nášho bulletinu a my vám pošleme e-mail s našimi najlepšími materiálmi priamo do priečinka doručenej pošty. Viac informácií nájdete tu.
ICANN posiela e-mailom vlastníkom webových stránok (alebo správcom) nové stránky a vlastníkov upravených existujúcich lokalít, v ktorých požadujú, aby používatelia overovali a aktualizovali informácie na všetkých svojich webových stránkach. Mnohí ľudia tieto e-maily ignorujú, ale nové pravidlá ICANN vyžadujú, aby ste odpovedali, alebo pozastaví vaše doménové meno (teda vaše webové stránky) na 72 hodín až 15 dní. Ak chcete zabrániť pozastaveniu, pridajte ICANN do svojho zoznamu povolených e-mailov. Ak ste pozastavení, navštívte webovú stránku, kde nájdete informácie o tom, ako znova aktivovať svoju webovú stránku.

Iniciatíva ICANN je dobrou správou pre väčšinu legitímnych webových stránok, ale nie je tak dobrá pre stránky, ktoré uprednostňujú zostať v anonymite. Nie všetky anonymné stránky sú bezohľadné. Mnohí vlastníci stránok musia chrániť svoje súkromie pred fanúšikmi, stalkermi, profesionálnou konkurenciou alebo inými rizikami.hacking.jpg

Podobné stránky ako WhoIsHostingThis a whois.net a desiatky ďalších sú rovnako spoľahlivé. Túto službu môže dokonca ponúknuť váš poskytovateľ hostiteľských služieb.

Majte však na pamäti, že mnoho webových stránok používa službu ochrany osobných údajov v doméne (tzv. Službu ochrany proxy), ako napríklad WhoIsGuard, Proxy Protection alebo Domains by Proxy na ochranu súkromných informácií používateľov pred zobrazením na internete. Tieto stránky maskujú informácie o vlastníkovi lokality a nahrádzajú informácie poskytovateľa alebo servera proxy.


2/5 - (1 vote)
Posted In Www