Obľúbené detské tapety

Deti milujú svet hýriaci všetkými farbami. Farby jednoducho zbožňujú, a to omnoho viac ako dospelí ľudia. Intenzívne farby vplývajú na ich emócie a celkovú pohodu. Je vedecky dokázané, že bábätká inštinktívne uprednostňujú červenú farbu. Menšie deti sa orientujú na všetky odtiene červenej, chlapci sa odkláňajú k modrej farbe viac vplyvom okolia ako na základe vlastného uváženia. Vo všeobecnosti sa im páči akákoľvek pestrá farba, odrážajúca ich osobnosť.

Malá baletka

Pri výzdobe detskej izby sa teda nebojte mixu niekoľkých farieb. Vaším cieľom je predsa priniesť do života detí úsmev na tvári, zabaviť ich, inšpirovať, podporovať fantázie a túžby. Prostredie, v ktorom vyrastajú, má byť podnetné.
Skôr ako začnete vo veľkom zháňať všetko v dúhových farbách, zamyslite sa nad potrebami Vášho dieťaťa. Ak sa bude učiť a písať si úlohy v rovnakej izbe, priestor určený na túto aktivitu rozhodne nezahlcujte tmavými farbami alebo príliš rušivými kontrastmi. Ak sa bude v izbe len hrať, skrášlite steny. Ak v nej bude aj spať, spríjemnite dieťaťu zaspávanie motívmi na strope.
Na výzdobu Vám poslúžia rôzne tapety a nálepky, ktoré zvládnete nalepiť aj sami. Malé motívy, ale aj veľké fototapety sa aplikujú rýchlo a ľahko.

Malá blondýnka

Široká ponuka cenovo dostupných tapiet, spolu s návodom na lepenie tapiet sa Vám zobrazí po kliknutí na link

Klasické fototapetysú dostupné s rôznymi motívmi. Dieťa tak môžete potešiť jeho obľúbeným hrdinom, uchvátiť ho motívom, jednoducho ho preniesť do sveta obľúbenej rozprávky alebo dinosaurov, dopriať mu skúmať vesmír či džungľu, pobaviť ho celým komiksom na stene a pod.

3D fototapetyzanechávajú ešte väčší dojem, pretože pôsobia nesmierne realisticky. Vďačia za to modernej 3D grafike, ktorá dodáva zobrazeným motívom hĺbku a priestrannosť.

Mickey mouse na pianu

Dekoračné nálepkysú predávané na hárkoch, z ktorých jednotlivé nálepky vo vybranom motíve odlepíte a prenesiete. Sú vhodné na všetky typy povrchov, môžete si ich ľubovoľne rozdeliť a rozmiestniť, po odlepení nezanechávajú na povrchu stopy. Motívy môžu byť ozvláštnené trblietavými časťami. Niektoré druhy nálepiek svetielkujú v tme.