Otvorene a na rovinu, nie však s výsmechom, ale s ľútosťou nad našou krajinou

Dnešná doba je síce rýchla a produktívna, ale o to viac bezcitnejšia. A to z pohľadu sociálnych istôt bežného človeka. Človek s čistým registrom trestov, s rodinou, priemernou inteligenciou môže prísť zo dňa na deň o svoju prácu a živobytie, štátne orgány a inštitúcie to neriešia, skôr naopak. Prajú budovaniu zahraničných závodov na našom území a pracovným pozíciám v tomto odvetví, pričom tieto závody majú iba jeden cieľ, rýchlu výrobu a zisk pre ich majiteľa, no a neustále prepúšťanie zamestnancov a ich nahradzovanie novými a takto dokola. Ono v podstate vo viacerých prípadoch odtiaľ veľa ľudí odíde dobrovoľne, pretože v takom prostredí a pri takej mentalite sa dlho vydržať nedá, ja silne pochybujem, že by si niekto chcel na takomto riešení postaviť svoju dlhoročnú kariéru.

skupina

• To je prosím pekne dnešná realita a ak sa dočítate o klesajúcej nezamestnanosti tak môžete dať krk na to, že veľké percento sa stali zamestnanými jedine a len v týchto závodoch, kde nevydržia ani dva roky. Ale dnešná demokracia je jeden veľký podvod a špina sa dokáže napísať a vyobraziť ako krásna báseň. A nielen v spomenutom prípade.

Verím, že väčšina ľudí už chápe, že to nie je o zabezpečení ich finančných a zdravotných istôt, nie je to o zabezpečení ich dôchodku, ale o rýchlej, produktívnej a lacnej pracovnej sile pre tieto výrobne a ich majiteľov, ktorí zbadali, že na Slovensku sú ľudia ochotní pracovať za menej peňazí, nechať so sebou jednať ako s handrou, pričom slovenské pozemky, kilometre vzdialené role, sú lacnou investíciou na stavbu týchto závodov. A na tom stojí dnešná produktívna ekonomika nášho štátu a je podporovaná i naďalej touto cestou.

smutnost

Nemyslíme na budúcnosť našej, slovenskej zeme, nemyslíme na budúcnosť slovenského občana a ani na jeho deti. Produkujú sa tu iba hordy budúcich otrokov a tí obratnejší odchádzajú za kariérou do zahraničia. Ten počet emigrujúcich z našej krajiny je hrozne vysoký a týka sa najmä mladých a inteligentných ľudí.

Strach (alebo skôr úľava?)zo straty zamestnania je tak v našich hlavách na dennom poriadku a mnohí sme isto prešli situáciou ako .

Posted In Nezařazené