Prečo je second hand lepší než fastfashion?

Hovorí vám niečo pojem „fast fashion“? Aj keď možno hneď nie, tak zrejme je aj napriek tomu súčasťou vášho štýlu, akým nakupujete oblečenie.
Môžeme povedať, že ide o trendové záležitosti a v istom smere o marketingový ťah. O kúsky, ktoré sú aktuálne v móde a vy ich teraz musíte rýchlo mať, aby ste tento trend nezmeškali, či nedajbože by ste si tie veci kúpili neskoro, keď vyjdú z módy. A sme u toho.

second hand

Väčšina týchto prvkov „fast fashion“ skrátka vyjde z módy a naozaj to netrvá dlho. Potom začnete zisťovať, že je to vlastne oblečenie, ktorého štýl vám v skutočnosti nie je až taký blízky, skôr ste len podľahli tejto „rýchlej mánii“. A niekedy bežný nakupujúci ani nemá na výber, keď sa dostaví do bežného obchodu s módnym oblečením a pri pozornom pohľade zistí, že veľkú časť produktov vlastne tvoria prvky z tejto „rýchlej módy“. Potom si teda naozaj môžete povedať, že takémuto tovaru, obchodom a takémuto štýlu nakupovania chýba niečo podstatné- originalita. A práve tú svojim zákazníkom poskytuje second hand, a to je iba jednou z jeho výhod.
Pozrime sa teda spoločne na to, prečo je second hand lepší než fastfashion?
Prvý dôvod sme si už vlastne vysvetlili a hodí sa tiež dodať, že „fast fashion“ vytvára niekedy až nelogicky konzumnú spoločnosť.

věci z druhé ruky
Navyše, ako asi viete, pri nákupoch oblečenia „z druhej ruky“ sa dajú tiež ušetriť peniaze. Čo však vôbec neznamená, že by sa ani v týchto predajniach nedalo nakúpiť štýlovo a dokonca moderne. Skôr sa tu ale nakupuje s rozumom a zmyslom pre vytvorenie si vlastného štýlu oblečenia, s ktorým budete spokojní dlhodobo, nielen pokiaľ vám to bude umožňovať nejaký konzumný trend.
Ďalšou výhodou je tiežvýber, resp. rôznorodosť tovaru. Nájdete tu skutočne tie najrôznejšie kúsky, niekedy naozaj jedinečné, ktoré by ste v bežných obchodoch s oblečením nenašli. Mnohé kúsky sú naozaj atraktívne, originálne a čo je zaujímavé- dokážete ich kúpiť práve v second hande.