Prečo váš domov potrebuje hliníkové okná práve teraz?

Hľadáte lepšiu alternatívu k vašim plastovým oknám? Siahnite po hliníku. Trendom súčasnosti sa stávajú práve hlinikove okna, ktoré predstavujú vynikajúcu kombináciu vlastností ako odolnosť a ekologickosť. Plastové okná má dnes pomaly každý. Kedysi to bol trend cenovo výhodný, dostupný a ľahko zmontovateľný. Postupne sa však do popredia dostávajú ich nevýhody. Sú málo odolné, rýchlo sa kazia, poškodzujú a koniec koncov je to plast – nie práve najekologickejší materiál. Moderné dizajny domov a bytov, to sú naopak veľké okná, posuvné sklenené balkónové alebo terasové dvere. Viac skla a menej rámovej konštrukcie. S takej filozofie vychádzajú aj hliníkové okná.

window

Hliník je odolný materiál, veľké sklenené okenné platne tak ľahko unesie. Avšak hliníkové okná prichádzajú aj v rôznych iných vyhotoveniach, čo sa týka tvaru, veľkosti alebo farby. Pre vašu peňaženku sú naozaj dobrou investíciou, keďže vydržia aj niekoľko desiatok rokov. Vy teda nemusíte zbytočne investovať do nových rámov, ich opravy alebo prípadného nanášania nového náteru, ako je to pri drevených oknách. Korózia sa im zďaleka vyhne, tak isto aj škrabance a iné poškodenia. Drevená alternatíva možno pôsobí krajšie a prírodnejšie, avšak cenovo je o trochu menej výhodná ako hliník.

Okna

Ak hovoríme znova o plastových oknách, možno ste si všimli, že nie sú dostačujúco nepriedušné a termoregulačné. Hliníkové okná aj v tomto smere nad nimi vedú. Vysoký stupeň izolácie, vynikajúce riešenie pre nízkoenergetické stavby. Dymotesnosť a odolnosť voči požiarom? To všetko sú hliníkové okná. A ak ste si mysleli, že k dispozícii sú iba farebné prevedenia v sivej, veľmi ste sa mýlili. Farebná škála je takmer neobmedzená. Potrebujete ešte viac dôkazov o kvalite a výhode hliníkových okien pred ostatnými typmi? Zamierte na stránku stavebnej spoločnosti LMmont a prekonzultujte svoj výber s odborníkmi.