Riešenie pre malé detské izby

Hlavne keď máte deti rovno dve, tak musíte myslieť na povahu a potreby oboch. V takom prípade by vám mohla pomôcť poschodova postel, ku ktorej môže vybrať ďalšie vybavenie ako je hrací kútik, skrine, poličky alebo pracovný stôl a stoličky.
Svojim deťom tak poskytnete pohodlné spanie a zostane tu dostatok miesta pre ďalšie ich aktivity. Niektoré typy lôžok majú aj úložný priestor. Hodí sa pre odkladanie hračiek, perín, vankúšov alebo sezónneho oblečenia.

Ako by mala vyzerať dobrá poschodová posteľ?

V prvom rade je najdôležitejšie bezpečie. Musí byť dostatočne stabilná a v prípade menších detí mať aj kvalitné zábrany, aby nespadli z horného poschodia. Musí vydržať aj tú najväčšiu záťaž, pretože vaše deti jej dajú rozhodne zabrať. Budú po nej liezť, skákať a hrať sa. Dôležitý je pevný rebrík s obrúsenými hranami, pevné a kvalitné rošty a dobre opracovaný povrch. Takt sa nebudete musieť báť, že si napríklad u drevenej konštrukcie zarazia triesku. Najčastejším materiálom je drevo, kov alebo lamino. Každý z nich má svoje klady i zápory, preto je dôležité vedieť, čo chcete kupovať a zvážiť všetky možnosti, ktoré sa vám ponúkajú.

Výhody a nevýhody jednotlivých materiálov

U lamina je veľmi ľahká údržba a môžete si vyberať z veľkého množstva farieb a tvarov. Kovové lôžka majú zase stabilnú konštrukciu s pevnými spojmi. Na niekoho môže ale kov pôsobiť studeným dojmom. Oživí ho farebné obliečky vankúšov a perín. Alebo môže mať zaujímavý tvar u čela. Drevo je klasický prírodný materiál, ktorý je asi najviac obľúbený u nábytku vôbec. Krásne vyzerá, vonia a celkom ľahko sa udržiava. Najobľúbenejšia je borovica a smrek. Ak si myslíte, že tento variant by bol len dočasným riešením priestoru, potom sa môžete pozrieť po skladacích lôžkach. Neskôr sa dajú využiť ako dve samostatné lôžka.