Viete, ako sa správne starať o psa?

Plánujete si aj vy zaobstarať štvornohého kamaráta? Snáď každému je jasné, že pes predstavuje záväzok na niekoľko rokov a je tiež potrebné rátať aj s tým, že sa o neho budeme musieť náležite starať. Na začiatku mu tiež budeme musieť zaobstarať základnú výbavu a tiež nesmieme zabúdať na pravidelnú veterinárnu starostlivosť, ktorú bude vyžadovať. Na začiatku budete určite potrebovať misku, krmivo, vodítko s obojkom a vankus pre psa. Poradíme vám tiež, ako sa správne starať o psa počas jeho celého života!

pes na gauči

Na čo nezabudnúť?

Základom všetkého je kvalitné krmivo. To sa odvíja od toho, akého psa sa rozhodnete si zadovážiť. Neodporúčame si psa vyberať podľa vzhľadu. Aj keď máte vysnívané plemeno, najlepšie je zhodnotiť tak vaše možnosti, ako aj zdravotnú špecifikáciu daného plemena a to, či budete schopný mu poskytnúť kvalitnú starostlivosť. Je zrejmé, že menšie plemená sú na údržbu menej náročné. Budete potrebovať menej krmiva, majú tiež menšie nároky na pohyb a v neposlednom rade aj na priestor vo vašej domácnosti. Menšie plemená sú vhodnejšie do bytov, tie väčšie zase do rodinných domov, napríklad aj na stráženie. Ako už bolo spomenuté, za dôležité sa považuje krmivo. Najčastejšie sa stretávame s granulami, čoraz častejšie sa však stretávame aj s nadšencami surovej stravy, ktorá sa inak nazýva aj BARF. Je prakticky len a len na vás, aký spôsob si vyberiete a ktorý vám bude vyhovovať viac. Je dôležité sa rozhodovať tak po finančnej stránke, ako aj podľa toho, či ste na prípravu surovej stravy pripravený. Je potrebné mať dostatok informácií a tiež aj čas na prípravu takéhoto pokrmu pre psa. Nezabudnite tiež na pravidelné veterinárne prehliadky. Tie sú dôležité a okrem pravidelného očkovania tiež odporúčame aj návštevu veterinára jeden krát za rok, kde zhodnotí zdravotný stav psa. Môžete tak predísť vzniku rozličných ochorení.

pes leží

Aj drobnosti ako vankúš pre psa sa počítajú

Psovi by sme tiež mali dopriať aj určité pohodlie. A to napríklad s vankúšom pre psa, pelechom prípadne s dekou. Pes tiež potrebuje aj svoje hračky či kozmetiku. Netreba zabúdať ani na veci, ktoré vám uľahčia venčenie. A tými sú postroje, obojky a vodítko. Na stránke https://www.queedo.sk/nájdete ich bohatú ponuku. Vyberte pre vášho psa to najlepšie aj vy!