Afrika: Namíbia

Najpravdepodobnejší spôsob, ako sa dostať do Namíbie, je letieť do Južnej Afriky, odtiaľ autobusom. V afrických krajinách, nie sú žiadne problémy s rasizmom a chudobou, veľmi jednoduché a príjemné je tu stopovanie. V Namíbii je miestne obyvateľstvo veľmi milé a povzbudzujúce a budú Vás len kŕmiť a volať do svojich domovov. Niekedy môžete vidieť miestnych stopárov na ceste, zvyčajne držia peniaze v natiahnutej ruke (čo znamená, že sú ochotní zaplatiť), alebo pas (ak idú na hranicu). Preto by ste mali okamžite povedať vodičovi, že ste stopovali do mnohých krajín a nemáte peniaze.  Najjednoduchší a zároveň bláznivý spôsob cestovania je prenájom auta. Pre túto krajinu je najlepšie prenajať si SUV.

afrika

O cenách za návštevu parkov v Namíbii
V Namíbii je veľmi neobvyklý cenový systém pre parky. Vláda sa rozhodla stanoviť pevnú cenu za všetko! To je dobré aj zvláštne a zlé, v závislosti od toho, kam idete. Ak sa napríklad pozeráte na kožušinové výrobky pol hodiny, alebo strávite od úsvitu do súmraku v safari parku, je to rovnaké. Cena je 80 dolárov.
Čo vidieť v Namíbii:

  • Spitzkop Village

Veľmi opustené, zničené, chudobné a na špeciálnom atmosférickom mieste – v obci Spitzkop. Tu je veľmi vidieť africká beznádej, sucho a obrovské balvany, ktoré tvoria pohorie, pre ktoré sa všetci zhromažďujú v tomto regióne, bez civilizácie.

  • Kostrové pobrežie

Veľmi dlhé územie pozdĺž pobrežia Atlantického oceánu. Anomálna zóna, v ktorej zvieratá prichádzajú na smrť. Pozdĺž pobrežia môžete nájsť kostry veľryby, zničené lode, zrúcaniny z dávnych čias, divoké plameniaky, líšky, mnoho vtákov. Nie je to najpríjemnejšie miesto, ale scenéria je nádherná!

poušť

  • Dunes Sossusflay

Veľké červené duny, absorbujúce zvyšky živej vegetácie – fascinujúci pohľad. V parku je absolútna sloboda, môžete vyliezť na vrcholky dún, šmýkačky, kopať, čo chcete. Najmalebnejším miestom je Dead Vlei, ku ktorému sa dostanete len terénnym vozidlom. Je to oáza obklopená dunami, ktoré stratili prístup k podzemnej vlhkosti. 

Posted In Nezařazené