Ako prežiť Vianoce

Už dávno nie ste deti a viete veľmi dobre, čo všetko sviatky zahrňujú. Už to nie sú iba naháňačky so sesternicami a kopa darčekov od vzdialenej rodiny. Časy sa menia a s nimi aj to, čo všetko sa od vás vyžaduje. Mnoho ľudí nemá rado Vianoce práve kvôli vysokým požiadavkám či nekonečným hádkam. Trpíte tým aj vy?

rodina

  1. Podľa niekoľkých štatistík, ľudia sú na Vianoce náchylnejší na depresiu. A nie je to iba bilancovaním uplynulého roka. Často sme vystavení stresom, paradoxne kvôli vlastnej rodine. Ak sa súrodenci chcú s vlastnými rodinami na Vianoce spoločne zísť, obnáša to kopec driny. Všetko povybavovať, zarezervovať a navyše sa postarať o sviatky pre vaše deti. Nič nie je ťažšie ako to zvládnuť. Navyše kupujete darčeky aj pre širšiu rodinu. V tom prípade je vhodné staviť na jeden druh darčeka, ktorý kúpite všetkým. Vyhnete sa tak dlhému vyberaniu. Taktiež zvážte objednávku cez internet. A nezabudnite takéto spoločné chvíle plánovať s predstihom. V decembri už asi ťažko nájdete voľnú chatu alebo hotel vo Vysokých Tatrách.

snění

  1. Zhon, ktorým mnohý trpia sa prejavuje aj na nálade. Neraz sme schopní sa za tých pár dní, či dokonca hodín, pohádať s celou rodinou, ktorú sme tak dlho nevideli. Kľúčom k tomuto je uznať, že ani vy nedokážete na všetko reagovať s chladnou hlavou a rýpaniu sa radšej vyhnúť. Počas sviatkov sa často vyskytujú staré krivdy a zvady. Už dopredu sa porozprávajte s členmi svojej rodiny, aby sa takéto veci nepreberali pri sviatočnom stole. Kto by si chcel koniec koncov pokaziť Vianoce:
  2. Ohováranie je poväčšine cez spoločné stretnutia taktiež v kurze. Aby ste sa od toho uchránili čo najviac, vyhýbajte sa možným ohniskám takýchto rozhovorov. Majte na pamäti to, že rodiny sa musia spoločne vídať, nech už poviete za ich chrbtom čokoľvek. Nie je dvakrát príjemné, ak sa potom, ako na niekoho sťažujete, musíte usmievať. Je to detinské a zbytočne druhým krivdíte. Často sú koreňom takýchto rečí práve závisť a nevyjadrené emócie. Neživte to v sebe. Takéto stretnutia nie sú každú chvíľu a každý si chce počas nich oddýchnuť a cítiť sa ako dieťa.