Ženy a ich postoj k rodičovstvu

Ak sa zameriame na tému rodičovstva určite zistíme veľké rozdiely oproti minulosti. Nejde len o rozhodnutia žien ale aj o celkové nastavenie spoločnosti. Keďže každý sa dnes snaží dosiahnuť v živote čo najviac a byť úspešným, tak záujem o to mať deti ide akosi bokom. V minulosti bola istá schéma, ktorá začínala svadbou a nasledovala príchodom detí. Ženy rodili deti vo veľmi skorom veku a tak povediac ani nemali na výber. Tlak spoločnosti bol silnejší.

sourozenci

Postupom rokov sa toho ale veľa zmenilo a ženy sa stali emancipovanejšími. Získali viac práv, sebavedomia a sú úspešnejšie. Spoločnosť prestala vnímať rodičovstvo ako istú povinnosť. Zostalo to na uvážení každého, či dieťa chcel alebo nechcel mať. Keďže ženy sa v dnešnej dobe viac hrnú za kariérou, rodičovstvo sa odkladá na neskôr. Často krát sa odloží úplne. Zvykli sme si na určitý životný štýl a mať dieťa pre nás už nie je zmyslom života.

Sú tu ale aj také z nás, ktoré deti túžia mať a vidia zmysel života v rodine. Pre tieto ženy je cieľom mať veľkú rodinu a starať sa o ňu. Nevidia problém v tom odložiť kariéru na klinec a venovať všetok svoj čas výchove detí. Presne takéto ženy obdivujem. Ja osobne sa nachádzam niekde medzi týmito dvoma možnosťami a som v štádiu kedy ešte neviem presne určiť, či deti mať chcem alebo nie.
Jedným z faktorov, ktorý ovplyvňuje rozhodnutie nemať deti sú aj financie. Vieme, že nie je ľahké uživiť väčšiu rodinu a práve preto zavrhujeme túto možnosť. Chceme sa mať dobre. Zvykli sme si na komfort a mať peniaze len pre seba. Nechceme o toto pohodlie a životný štýl prísť.

sourozenci

Baví nás tráviť čas s kamarátmi, chodiť na výlety a drahé dovolenky. Áno aj toto môže byť rozhodujúcim faktorom. Naša postava je ďalšou vecou, ktorá zohráva veľkú rolu. Najmä ak ide o ženu, ktorá trénuje a je na svoju postavu veľmi hrdá. Mohla by som opísať množstvo vecí, ktoré vplývajú na rodičovstvo. Je ale potrebné si uvedomiť, že mladé nebudeme navždy a vo vyššom veku budeme chcieť mať pri sebe rodinu.