Čo je to Spotify a prečo je tak obľúbený?

.

Spotify je švédska služba, slúžiaca na sprostredkovanie hudby, fungujúca od roku 2006, so sídlom v Stockholme. Desať rokov od jej vzniknutia, sa Spotify tešilo sto miliónom užívateľov. Čo je ale tak ohromujúce a užitočné na Spotify, ak máme všetci k dispozícii YouTube, ktorý v podstate ponúka ešte viac možností? Je isté, že majú spoločnú základnú vec – obe sú zadarmo. Spotify ponúka free verziu a platenú verziu, ktorá obsahuje o pár funkcií viac, vrátane sťahovania celých albumov. Táto vychytávka umožňuje počúvanie kompletných albumov offline – čo je niečo, čo sa zo službou YouTube nedá.

spotify

Ďalšou zaujímavou funkciou je prepojenie zariadení na účte Spotify. To znamená, že si tak viete vytvoriť so svojho mobilného telefónu ovládač a hudbu púšťať z počítača na diaľku, a opačne. Takisto je k dispozícii ukladanie vlastnej hudby, vytváranie vlastných playlistov a vyhľadať si môžete aj svojich kamarátov, pri čom sa dá vidieť, čo počúvajú oni. Vzniká tým vaša komunita na základe hudobného vkusu. Je tu možnosť počúvania rôznych podcastov a takisto rádiových staníc. Spotify na základe Vašich obľúbených piesní, po určitej dobe počúvania, vytvorí špeciálne playlisty s novou hudbou podľa Vášho vkusu.

Takisto je tu množstvo ďalších zaujímavých playlistov, ako napríklad TOP 50 každej krajiny. To Vám umožní uspokojiť Vašu zvedavosť a zistiť tak, čo je práve in v iných krajinách sveta. Buďte si istý, že Vám nebude hrať to, čo zvyknete počúvať zo slovenských rádií.

.

android

Skvelou vecou na Spotify je, že pri vyhľadávaní svojich obľúbených interpretov, vidíte aj ich najbližšie koncerty podľa Vašej momentálnej polohy. Takže ak ste užívateľom Spotify v Bratislave, Spotify Vám vyhľadá koncerty práve v hlavnom meste alebo v najbližšom dostupnom, napríklad vo Viedni. Spotify je veľmi obľúbený a momentálne sa pýši viac ako sedemdesiatimi miliónmi užívateľov, ktorí si zakúpili Premium verziu.

Čo je to Spotify a prečo je tak obľúbený?
4.2 (84.29%)14
.
Posted In Www