Čo je to Spotify a prečo je tak obľúbený?

Spotify je švédska služba, slúžiaca na sprostredkovanie hudby, fungujúca od roku 2006, so sídlom v Stockholme. Desať rokov od jej vzniknutia, sa Spotify tešilo sto miliónom užívateľov. Čo je ale tak ohromujúce a užitočné na Spotify, ak máme všetci k dispozícii YouTube, ktorý v podstate ponúka ešte viac možností? Je isté, že majú spoločnú základnú vec – obe sú zadarmo. Spotify ponúka free verziu a platenú verziu, ktorá obsahuje o pár funkcií viac, vrátane sťahovania celých albumov. Táto vychytávka umožňuje počúvanie kompletných albumov offline – čo je niečo, čo sa zo službou YouTube nedá.

spotify

Ďalšou zaujímavou funkciou je prepojenie zariadení na účte Spotify. To znamená, že si tak viete vytvoriť so svojho mobilného telefónu ovládač a hudbu púšťať z počítača na diaľku, a opačne. Takisto je k dispozícii ukladanie vlastnej hudby, vytváranie vlastných playlistov a vyhľadať si môžete aj svojich kamarátov, pri čom sa dá vidieť, čo počúvajú oni. Vzniká tým vaša komunita na základe hudobného vkusu. Je tu možnosť počúvania rôznych podcastov a takisto rádiových staníc. Spotify na základe Vašich obľúbených piesní, po určitej dobe počúvania, vytvorí špeciálne playlisty s novou hudbou podľa Vášho vkusu.

Takisto je tu množstvo ďalších zaujímavých playlistov, ako napríklad TOP 50 každej krajiny. To Vám umožní uspokojiť Vašu zvedavosť a zistiť tak, čo je práve in v iných krajinách sveta. Buďte si istý, že Vám nebude hrať to, čo zvyknete počúvať zo slovenských rádií.

android

Skvelou vecou na Spotify je, že pri vyhľadávaní svojich obľúbených interpretov, vidíte aj ich najbližšie koncerty podľa Vašej momentálnej polohy. Takže ak ste užívateľom Spotify v Bratislave, Spotify Vám vyhľadá koncerty práve v hlavnom meste alebo v najbližšom dostupnom, napríklad vo Viedni. Spotify je veľmi obľúbený a momentálne sa pýši viac ako sedemdesiatimi miliónmi užívateľov, ktorí si zakúpili Premium verziu.

Posted In Www