Funkcie operačného systému iOS 10

Odstránenie nepotrebných aplikácií
· Až do tejto verzie iOS nebolo možné odstrániť ikony predinštalovaných aplikácií, iba sa dali presunúť. Teraz po pridržaní prstu na aplikácii sa zobrazí krížik, ktorým môžeme aplikácie vymazať. Bohužiaľ neodstránia sa úplne, ale zostanú len skryté.
soukromý kód
Potvrdenie o prečítaní
· V novej verzii iMessage sa môžete rozhodnúť, či sa bude odosielateľovi správ zobrazovať informácie o ich prečítaní. Predtým bolo možné toto nastaviť len všeobecne, pre všetky komunikácie. V iOS 10 však môžeme toto nastaviť pre individuálny kontakt samostatne, ale súčasne je možné toto nastaviť aj všeobecne.

Odomknutie priložením prsta
· Na odblokovanie iPhonu alebo iPadu s použitím Touch ID treba nielen priložiť prst na tlačidlo ale zároveň ho aj stlačiť. Pokiaľ si v iOS 10 aktivujeme funkciu „Priloženie prsta“ potom na tlačidlo Touch ID stačí prst už len priložiť a nemusíme už tlačidlo stláčať. Platí to však len pri rozsvietenom displeji.

Zmazanie všetkých notifikácií
· U novších iPhonov s 3D Touch a nainštalovaným iOS 10 existuje možnosť zmazať úplne všetky notifikácie naraz. Príslušná voľba sa objaví pri silnejšom stlačení tlačidla s krížikom. Túto funkciu možno využiť aj pri mazaní textov.
binární bezpečnost
Obmedzenie sťahovanie hudby
· Aby ste sa vyhli problémom s nedostatkom miesta pamäte, možno v tomto operačnom systéme nastaviť, koľko chcete, aby zostalo voľného miesta v pamäti vášho mobilného zariadenia. Aplikácia zároveň sleduje, ako moc stiahnuté albumy počúvate, a tá, ktorá neprehrávate, za nejaký čas zmaže.

Lupa v iPhonu
· Objektív fotoaparátu v zariadení s iOS 10 môžete použiť aj ako lupu pre zväčšovanie predmetov alebo malého, ťažko čitateľného textu. Pri vytvorení snímku sa obraz zastaví a potom ho môžete tabelátorom približovať.

Zatvorenie panelov v Safari
· Užitočnou novinkou Safari v iOS 10 je možnosť hromadného uzavretia všetkých panelov s internetovými stránkami.

Posted In Nezařazené