Izba a spánok pre najmenších

Vždy som túžila po tom, aby som bola mama. Len, ako väčšina žien, ani ja som nemala ani len poňatia o tom, že sa ňou stanem až tak skoro. Plánovala som, že si ešte vybudujem kariéru, no asi mi to nebolo súdené. Asi som jednoducho mala byť mamou už v takom mladom veku. S partnerom sme sa na bábätko veľmi tešili.

Plyšový medvídek

No napriek tomu, že som sa veľmi tešila, mala som aj neskutočný strach. To má asi každá prvorodička, no nie?

Vedela som, že ma toho čaká ešte veľmi veľa. Musela som sa pripraviť na pôrod, a to ma prvé mesiace tehotenstva zamestnávalo najviac. Neuvedomila som si, že sa však musím pripraviť aj na to, čo budem robiť, keď bábätko príde.

Skutočne som sa začala obávať, keď som si uvedomila, že som vôbec nemyslela na to, čo ma čaká potom. Ak som mala byť úprimná, bola som úplne stratená a keby ma môj priateľ a moja rodina nedržali nad vodou, asi by som sa zrútila. No vďaka nim som bola silná a verila https://www.super.cz/528398-projela-to-vic-nez-o-prsa-eva-perkausova-si-verila-kdyz-vyzvala-na-souboj-hanku-kynychovou-byla-sexy-ale-prohrala.htmlsom si. Vedela som, že to nejako zvládnem. Veď mi, koniec koncov, ani nič iné nezostávalo.

Začala som teda plánovať všetko, čo musíme jednoznačne kúpiť. Zoznam bol obrovský, čiže som si musela rozdeliť veci na tie, ktoré nevyhnutne potrebujeme a naopak tie, ktoré tak nevyhnutne nepotrebujeme.

Medzi to, čo potrebujeme okamžite určite patrila detska postel. Chcela som, aby bol môj drobec samostatný a aby fungoval ako osobitný jedinec, určite som nechcela, aby pri nás spával do piatich rokov.

Pokojíček

To bolo niečo, na čom som trvala. Chcela som, aby bol od začiatku spoľahnutý sám na seba. Okrem toho, kvalitný priestor na spanie zaručuje aj kvalitný spánok, takže sme s výberom boli maximálne opatrní. Viem však, že sme si vybrali správne. A podľa čoho to viem? Pretože náš malý syn v nej spí stále ako batoľa. A každá matka vie, že kvalitný spánok je zárukou šťastnej a spokojnej ratolesti. Takto sa aspoň vyspíme úplne všetci.