Prísne posudzovanie

Je najlacnejšia poistka na autotá najlepšia? A aká organizácia má zaručene najlacnejšie poistenie? Jednotná rada neexistuje. V prípade povinného ručenia sa nemusíte báť si vybrať menej známe a menšie organizácie. Zároveň platí poučenie aj na zvolenej uzavretie zmlúv čím väčšiu hodnotu Vaše vozidlo má, tým menej by ste mali šetriť na správne zvolené zmluve na vozidlo. Rozhodujte sa teda najmä podľa ceny Vášho vozidla v prípade havarijného zmluvnej dohody, limitu na odcudzenie či stretu so zverou. Zároveň štandardom je zvolenie limitu povinného ručenia od hranice 75 miliónov korún. Novo sú veľmi prísne posudzované tragickej nehody a odškodnenie zdravotných náhrad.

alkohol

Povinné zmluvné poistenie

Prvým typom zodpovednosti za škodu je povinnéručenie,ktoré musí mať zo zákona každé vozidlo, ktoré sa zúčastňujú prevádzky na verejných komunikáciách.

Havarijné poistenie

Druhým typom takejto zmluvy pre vozidlo je havarijné poistenie je samozrejme zmluvne dobrovoľné a nenúti vás k jeho uzavretiu žiadna zákonná norma.

Povinné zmluvné poistenie + Havarijné poistenie

Zvážte zároveň kombináciu oboch zmlúv naraz. Ide najmä o dohodnuté služby, ktoré sa môžu stať, keď dôjde k stretu so zverou (zvyčajne limit až do 150 tisíc Sk), pripoistenie vandalizmu, pripoistenie čelného či všetkých skiel (limity obvykle od 5 tisíc Sk vyššie) či pripoistenia odcudzenie Vášho vozidla (limity obvykle od 50 tisíc Sk vyššie).

autonehoda

Aké sú hlavné výhody uzavretie poistky na auto online?

● Rýchlosť zjednanie – už za 15 minút môžete mať všetky dokumenty v maile
● Všetky dokumenty v maile a jednom mieste
● Porovnanie väčšieho počtu poisťovní a variantov poistiek na auto
● Úspora času a peňazí
● Vždy aktuálne sadzby
● Online zľavy a žiadna preferencie jednej z poisťovní
Teraz už neexistujú plošné sadzobníky, kedy na určenie ceny stačil typ Vášho vozidla a Váš vek. Medzi hlavné faktory určujúce cenu patria:
● Váš počet bonusových (malusových) mesiacov
● Váš vek a adresa trvalého bydliska
● Kubatúra vozidlá
● Vek vášho vozidla
● Limit povinného ručenia
● Počet Vami zvolených pripoistenie