Každý sa musí vo svojom priestore cítiť dobre

Väčšina rodičov s odstupom času už len márne hľadá spomienky na to, ako sa tešili z toho, že budú mať bábätko neustále pri sebe. Ako nemohli zaspať, lebo sa na neho alebo na ňu stále pozerali. Ako ho každú noc sledovali, pretože sa báli, aby sa mu niečo nestalo. S tým je už nadobro koniec. Teraz túžite po tom, aby mal konečne vlastnú posteľ a vlastný priestor a aby bolo vo vašej spálni o jedného malého človiečika menej. Už odratávate dni, kedy bude dosť starý na to, aby býval vo svojom vlastnom priestore a spálňu nechal rodičom? Zariaďte mu to hocikedy.

pokojíček

Je predsa na vás ako na rodičoch, aby ste usúdili, kedy môže váš malý nezbedník spávať vo svojej vlastnej miestnosti a vo vlastnej posteli. Istú dobu ho možno budú strašiť nočné mory, to však ale nebude trvať večne a vy sami uvidíte, že si to nechá aj rozumne vysvetliť a bude spávať sám. Dokonca sa môže stať, že s nočnými prechodmi do spálne nebude mať absolútne žiadny problém a vy máte o spánok postarané.

Zariadiť detske izby je však občas hotové umenie. Ak máte doma malú princeznú, je to naozaj ťažké, pretože, ako každá žena, má aj ona vlastnú predstavu, ako by malo jej kráľovstvo vyzerať. Dajte si záležať najmä na farebných kombináciách a vzoroch tapiet. Skúste sa jej opýtať, čo by sa jej páčilo. Pri chlapcoch zase nesmiete byť príliš cukríkový, skôr by sme radi motívy so zvieratkami. Ale opäť, je určite fajn, keď sa opýtate jeho. Ich názor je predsa dôležitejší ako váš. Bývať tam budú ony, no nie?

dětský pokoj

Keď ste sa už rozhodli, nemali by ste od toho ustupovať. Váš malý nezbedník potom uvidí, že s vami môže manipulovať, a to rozhodne nechcete. Určite nezabúdajte na podstatné veci. Tými sú jednoznačne posteľ, písací stôl, stolička, skriňa a poličky. No maličkosti sú taktiež niečo, čo nemôžete zanedbať. Občas práve tie maličkosti tvoria tú pravú podstatu.