Koľko vás bude stáť kompletná výmena pneumatík

Výmena pneumatík, samotné pneumatiky aj ich uskladnenie stojí všade rozdielne. My už roky jazdíme do pneuservisu Dubnica, kde sú ceny viac než v poriadku, čo platí aj o prevedených službách. Pokiaľ však vy svoj overený servis ešte nemáte, mali by ste urobiť prehľad v cenách výmeny pneumatík. Len tak sa nenecháte oklamať.Pneumatiky uložené v dvoch radoch na stojane.jpg

V autorizovanom pneuservise je výmena pneumatík samozrejme drahšia. Ako som už uviedol vyššie, ceny sú veľmi rozdielne. V minulosti som neraz narazil aj na také rozdiely, ktoré sa pohybovalo okolo päťdesiatich percent. Aby ste sa však mohli aspoň trošku zorientovať, myslím, že vám pomôže aj nejaký priemer, lepšie povedané, orientačná cena.

Cena výmeny pneumatík závisí od ich typu a od veľkosti. Rozhoduje o nej aj typ diskov, ktoré na svojom aute máte.

Najmenšie veľkosti pneumatík (13 -17): výmena na celom aute, teda prezutie všetkých štyroch pneumatík, vás bude stáť od tridsiatich do štyridsiatich eur. Pozor, táto cena v sebe nezahŕňa vyváženie pneumatík. To vás vyjde as na päť až desať eur. V tomto prípade sa cena odvíja od váhy pneumatiky, takže čím ťažšie kolesá na aute máte, tým viac budete platiť za ich vyváženie.

Väčšie veľkosti pneumatík (nad 18):tu sa výmena na všetkých štyroch kolesách pohybuje od nejakých štyridsaťosem eur do sedemdesiatich eur. Táto cena je taktiež bez vyváženia pneumatík.
Detail na dezén pneumatiky.jpg

Koľko stoja pneumatiky a ich uskladnenie

V tomto smere vám poradiť nemôžem. Jednu pneumatiku kúpite za dvadsaťpäť, ale aj za dvestopäť eur a viac. Všetko závisí od kvality a konkrétneho výrobcu či typu pneumatík. Samozrejme, že za ojazdené kúsky zaplatíte podstatne menej. Mne sa raz podarilo kúpiť štyri pneumatiky za sedemdesiat eur a poslúžili mi ešte dve sezóny. Čo sa týka uskladnenia, tak je to veľmi podobné. Niekde ho máte v cene výmeny pneumatík a inde zaplatíte od tridsiatich do sto eur za sezónu.