Krásne obdobie pohody

Sama osobne nepoznám azda nikoho, kto by nemal rád a netešil sa na Vianoce. Toto obdobie predstavuje u človeka obdobie kľudu, ktorého máme väčšinou skoro všetci počas celého roka nedostatok.
Vianočné sviatky sú teda tie na ktoré sa každý rok a celý rok veľmi tešíme, preto sa nám spájajú s domovom, oddychom a rodinou, pretože tá by mala práve v tomto období držať spolu a pripomínať si tak jej dôležitosť. Rodina je predsa to najdôležitejšie čo máme, rodičov a súrodencov máme len pár, a ako sa aj rozumne vraví, krv nie je voda.

vánoce

A ktoré obdobie, keď už nie Vianoce je lepším na uzmierovanie a zahadzovanie všetkých zbytočných sporov, ktoré nám bránia v tom, aby sme si život užívali a ctili po boku našich najbližších a najdôležitejších ľudí.
Toto obdobie je veľmi významné nie len pre nás, dospelých, ale aj pre naše deti. Deti sa odjakživa tešili na obdobie Vianoc, pretože sa nevedeli dočkať kopcov darčekov, v krásne zabalených škatuľkách a krabičkách s veľkými mašľami, ktoré si každý rok našli pod vianočným stromčekom. Ktorý predstavuje jeden zo základných a veľmi dôležitých symbolov celých Vianoc.

dárky

Vianoce už od nepamäti vylepšujú deťom rôzne historky a predstavy o Ježiškovi, ktorí im darčeky dopraje, na základe toho, ako veľmi poslúchali celý rok svojich rodičov. Práve táto krásna a nevinná lož motivuje naše deti, aby sa správali pekne, pretože ak budú, dobré správanie sa oceňuje. Ale je to skutočne tak? ? My dospelí vieme, že nie. Ale malá dobrosrdečná lož, ktorá prináša našim deťom radosť a dokáže ich efektívne vtiahnuť do krásneho rozprávkového detského sveta určite nie je a škodu.
Deťom tým určite neublížite, len si musíte poriadne premyslieť, kedy toto vaše malé/veľké tajomstvo svojim malým drobcom prezradíte, aby ste ich neranili ani príliš nešokovali.