Miliardári chcú meniť svet, nie sú len držgroši


Myslíte si, že miliardári nezdieľajú svoje bohatstvo ? Omyl! Od magnátov sociálnych médií po technologických titanov, sú to ľudia, ktorí patria k najštedrejším na našej planéte. Kam väčšinou putuje ich bohatstvo ?
kontinenty světa
Tu je zopár z nich:
1.     Elon Musk
Muskje jedným zo svetovo najuznávanejších technologických podnikateľov, jeho spoločnosti už priniesli celý rad noviniek. Zakladateľ SpaceX chce ľudstvu ponúknuť svoje bohatstvo tým, že pošle robotizovanú misiu na Marsv roku 2022. Musk verí, že Zem sa rúti do záhuby a preto sa musíme pustiť do medziplanetárneho výskumu. Časť svojho značného majetku preto venuje na aktivity s cieľom uľahčiť misiu na červenú planétu.

2.     Bill Gates
Spolu so svojou ženou patrí pravdepodobne k najdôležitejším filantropom. Bill a Melinda Gatesovci sa zameriavajú predovšetkým na zlepšenie zdravotnej starostlivostiznižovanie chudoby, zatiaľ čo v USA sa snažia o zlepšenie prístupu k vzdelaniu a technológiám. Je to muž činu, do dnešného dňa sám daroval nadácii viac ako 28 miliárd dolárov.

3.     Amancio Ortega
Zakladateľmódneho reťazca Zara je tretí najbohatší človek na svete, preslávil sa jednoduchým životným štýlomsvojim jednoduchým šatníkom. Založil nadáciu na podporu vzdelávaniasociálneho začlenenia, a poskytol aj významné finančné príspevky na poli vedy, kultúry a blahobytu.

4.     Carlos Slim
Slimnie je signatárom The Giving Pledge. Verí, že poraziť chudobu dokážeme vytváraním pracovných miest. Miliardár podporuje vzdelávaniesociálne príležitosti vo svojej rodnej krajine, aby vybavil mexickú spoločnosť nevyhnutným nástrojom potrebným k profesijnému a spoločenskému úspechu.
peníze v hlíně
5.     Mark Zuckerberg
Zuckerbergje pravdepodobne najslávnejší miliardár na svete. S viac než miliardou užívateľov a takmer nekonečným prúdom príjmov z reklamy, Facebook nevykazuje žiadne známky spomaľovania. Napriek tomu sa Zuckerberg a jeho manželka Priscilla Chan zaviazali poskytnúť 99 % svojich Facebooku. Chan Zuckerberg je iniciatíva páru zameraná na zlepšenie vzdelania, liečenie chorôb a posilnenie komunít.

Posted In Nezařazené