Toto nemôže dobre skončiť

Od rána do rána riešiť stále to isté bez možnosti poriadneho spánku je veľmi náročné. Pokiaľ ste na to ešte aj úplne sama, bez pomoci partnera či príbuzných, nemôžete sa diviť, že niekedy máte pocit, že vám buď exploduje hlava, alebo skončíte v psychiatrickej liečebni.

hřiště

V takom prípade máme pre vás niekoľko rád:

– nestretávajte sa stále s ženami s rovnakými starosťami
– vyhraďte si čas na seba, aj keby to malo byť len desať minút
– delegujte niektoré povinnosti na niekoho iného
– neočakávajte od seba dokonalosť
– nevyčítajte si, že všetko nezvládate tak, ako ste si predstavovali
– urobte si radosť vždy, keď môžete, hoci aj novou sukňou alebo knižkou, každopádne však niečím, čo nesúvisí s deťmi
– nerezignujte na partnerský život, rodičovská úloha je len dočasná, aj keď práve teraz ten dojem nemáte

Nie ste jediní na svete

Odpočinok nie je iba slovo z kategórie sci-fi, na rodičovskej dovolenke je to nevyhnutnosť. Čím skôr si to priznáte, tým spokojnejší budete nielen vy, ale aj váš drobec. Môže sa však stať, že máte pocit, že nikto sa oňho lepšie nepostará ako vy, ale nie je to pravda. Ak budete čím ďalej, tým unavenejšia či nervóznejšia, oveľa lepšiu službu mu urobia aj cudzie „tety“ opatrovateľky. Neviete, kde ich hľadať? Skúste v hlavnom meste, to je centrum, z ktorého si môžete rovno vybrať, či využijete jasle, škôlku alebo detské centrum.

matka

Nenechajte sa však hneď odradiť, ak budete mať dojem, že to nie je pre potomka to pravé, deťom obvykle chvíľu trvá, kým si zvyknú na novú situáciu. A nakoniec si budete musieť zvykať aj vy. Na to, že prežívate aspoň niekoľko slobodných chvíľ, v ktorých sa môžete zaoberať nielen tým, čo musíte, ale hlavne tým, čo chcete.

5/5 - (1 vote)