Na čo si dať pri dojednávaní pozor?

K tomu patrí aj zákonné poistenie vozidla, bez ktorého sa jednoducho nezaobídeme. Ponuka takýchto spoločností je naozaj veľmi široká a vôbec nie je ľahké sa v nej orientovať.

Záleží vždy na tom, k akému typu vozidla si poistenie zjednávate a tiež na tom, ako často ste zvyknutý sadať za volant.

finance

1) Nízky limit

Otázka limitu a jeho výšky môže byť veľmi zložitá a komplikovaná. Zákon stanovuje minimum pre škody spôsobené na zdraví a majetku. Takto pokryjete pomernú väčšinu škôd, ktorá sa bude hradiť z povinného ručenia. Veľmi často dochádza ale aj k závažným nehodám, kedy vaše krytie jednoducho nemusí stačiť. Možno to bude znieť trochu drsne, ale najdrahšie nebýva odškodnenie v prípade zavinenia smrti. O ďaleko vyššie sumy ide väčšinou v prípadoch, keď účastník nehody napríklad stratí pohyblivosť alebo ochrnie na celé telo. Jeho život totiž pokračuje, ale finančne je ďaleko náročnejší. Stačí si to len predstaviť. Musíte riešiť všetky maličkosti a jednou z najväčších položiek je kompletná premena bývania a nákup nutných zdravotných pomôcok. Väčšinou taký človek príde aj o prácu a pokiaľ sa jedná o živiteľa rodiny, je to skutočne veľký problém. Preto rad poisťovní ponúka aj vyššie limity krytia, ktoré môžete využiť.
Rada:Nebojte sa teda zjednať vyšší limit, s cenou poistky väčšinou moc nezahýbe a vy tak budete mať väčšiu istotu.

2) Nedostatočné asistenčné služby

Väčšina spoločností je pridáva zadarmo. Hodia sa vám v prípade, že budete potrebovať odťah, vyprostenie vozidla alebo opravu. Spektrum asistenčných služieb je veľmi široké, v základnom balíčku nájdete iba zlomok. Preto sa oplatí informovať sa, aké máte možnosti.
Rada:Vždy majte číslo asistenčnej služby po ruke.

autíčko

3) Povinné zmluvné poistenie alebo havarijné?

Niekedy sa môžu tieto služby dosť prelínať. Väčšinou sa oplatí mať dohodnuté obe zvlášť, kombinované varianty väčšinou nie sú príliš výhodné.
Ako budete dojednávať poistku, vždy si starostlivo naštudujte podmienky, náplň i cenu. Na podpis zmluvy máte čas vždy.