Najnovšia verzia systému Windows. Čo môžeme očakávať?

Okrem tých, dnes už klasických verzií súčasných webových stránok sa stretávame s tzv. Lite verziami, ktoré sú o niečo praktickejšie a to najmä v prípade, ak ich chceme navštevovať na mobilných či prenosných zariadeniach. Lite verzia je ich „ľahkou“, respektíve šikovnejšou a o niečo rýchlejšie prístupnejšou alternatívou v podobe aplikácie.

prohlížeč

Ak sa nad tým zamyslíme, pri ich pravidelnom používaní v podstate šetria našim časom a možno aj nervami. Dnes tak populárne a masívne navštevované online nástroje môžeme navštíviť okamžite, priamo z pracovnej plochy nášho prenosného zariadenia. Stačí len kliknutie, či skôr ťuknutie s prstom na ikonku. K tým najznámejším sa radí napríklad Messenger Lite alebo Facebook Lite. Tieto praktickejšie verzie však môžeme používať aj na našom počítači, oproti svojim predchodcom nám síce poskytujú len základné, ale vlastne tie najpotrebnejšie funkcie, pričom zaberú menej miesta na disku. Práve z týchto dôvodov máme podľa všetkého v blízkej dobe očakávať zaujímavú a možno revolučnú novinku s názvom Windows Lite.

  • Asi je zbytočné hovoriť, že pôjde o Lite verziu operačného systému Windows 10.

Každopádne prečo sa o tejto verzii dozvedáme až teraz? Prečo je Windows opäť v nasledovaní inovácií zasa o niečo pozadu?
Pokus, plán a vlastne aj menej známa realizácia už z dielne Microsoftu prišla v podobe Windows RT a Windows 10 S, ale tieto verzie nenažili práve úspech a ani popularitu, mali svoje nedostatky. Na týchto nedostatkoch sa už ale údajne dlhší čas pracovalo a onedlho má prísť konečne stála a oficiálna verzia s jednoduchým, no výstižným názvom Windows Lite.

lupa

  • Pravdepodobne nás napadne jeho využitie predovšetkým v počítačoch, ale skvelou správou je vraj fakt, že bude dokonale kompatibilný aj s mobilnými zariadeniami.

Ale musíme rátať s tým, že prevedenie Lite neprinesie žiadne revolučné nástroje, ale skôr zjednodušené a rýchlejšie ovládanie, ktoré by mohli oceniť najmä študenti.