Najúčinnejšie kroky k zdravšiemu životu

Tieto rady vám pomôžu zlepšiť zdravotný stav, úplne zabudnúť na únavu a doplniť chýbajúcu energiu.

procházka

1. Pohyb
Pohybová aktivita, pomáha nášmu telu správne fungovať. Okysličuje mozog a pomáha našim orgánom. Nemusíte hneď kupovať profesionálnu športovú výbavu. Stačí zmeniť pár bežných vecí a výsledok určite pocítime. Napríklad namiesto výťahu skúste použiť schody, vystúpte o jednu zástavku skôr a prejdite domov peši, alebo choďte do práce bicyklom ak vám to dovoľuje vzdialenosť. Výborným pohybom je aj prechádzka. Zoberte psa alebo a kamarátku a namiesto sedenia pri zákuskoch sa choďte prejsť. Keď budete mať spoločnosť zabudnete na pohyb a ani sa nenazdáte a prejdete pár kilometrov, bez námahy. Vaše zdravie sa vám poďakuje.

2. Teplo, zima
Ďalším krokom, ktorý nám môže pomôcť k nášmu zdraviu je otužovanie. Základným benefitom je posilnenie imunity a lepšie zvládanie teplotných výkyvov. Na začiatok je výborná sprcha. Striedanie teploty vody, od teplej až po studenú. Zozačiatku možno nevydržíte dlho, ale naše telo si postupne na chladnú vodu zvykne. Neskôr môžete skúsiť napustiť vaňu vodou a pridať ľad alebo rovno otužovanie vonku.
Aj sauna je výbornou voľbou. Človek sa ide najskôr vyhriať do tepla a potom pod studenú vodu. Pri saunovaní sa výborne fyzicky aj psychicky zrelaxujete a oddýchnete si.

3. Všadeprítomný cukor
V priemere každý jeden človek skonzumuje 94 gramov cukru denne. Dôvod prečo naše telo vníma cukor negatívne, je ten, že vníma cukor podobne ako alkohol, čiže ako toxín. Cukor môže dokonca poškodiť pečeň a iné orgány. Skúste urobiť iba malé zmeny napríklad o jednu lyžičku cukru do kávy menej, skúste obmedziť množstvo sladkostí napríklad na dve týždenne. Skúste úplne vyradiť sladené nápoje alebo vymeniť čokoládu za horkú. Sú to drobnosti ale aj tie vám pomôžu aby ste sa cítili zdravšie a lepšie.

plavání

4. Voda
Postarajte sa o to aby vaše telo prijalo dostatočné množstvo tekutín. Ak budete piť správne množstvo vody, z tela sa odplavia všetky negatívne látky a toxíny. V dnešnej dobe je mnoho pomôcok, ktoré vám pomôžu dostatočne dopĺňať telu vodu. Aplikácie do mobilu sú dobrou voľbou, jednoducho si nastavíte koľko litrov chcete vypiť, nastavíte si časový interval a mobil vás vždy upozorní kedy je potrebné sa napiť. Alebo majte jednoducho pred sebou vždy fľašu alebo pohár vody. Či pijete dostatočne zistíte aj podľa farby moču. Tmavý moč znamená nedostatok vody v tele a svetlý až bezfarebný moč oznamuje, že je vody v tele dostatok.

kafe

Ak dodržíte aspoň jednu z týchto vecí ( najlepšie všetky), vaše zdravie sa určite zlepší. Budete sa cítiť lepšie aj po fyzickej aj po psychickej stránke.

Posted In Nezařazené