Navigácie do mobilu

Načo platiť za niečo čo môžete mať zadarmo. Ak ste majiteľmi mobilných telefónov máte v podstate všetko čo potrebujete – aj navigáciu, nech sa už nachádzate, alebo chcete ísť kdekoľvek.
Vybrať si tú najlepšiu aplikáciu s desiatok ponúkaných môže byť náročnejšie než sa zdá. Ak si myslíte, že za tie najlepšie sa musí platiť mýlite sa. Niektoré sú zadarmo, niektoré navigácie za symbolický poplatok a pri niektorých zaplatíte len za mapy, ktoré v základnej (bezplatnej) verzii nemá.

navigace

Google maps
Ak ste si mysleli, že táto aplikácia ponúka len mapy mýlili ste sa. Môžete si zapnúť aj navigáciu a brázdiť tak aj po neznámych uliciach a cestách. Nevýhodou tejto aplikácie je, že pokiaľ nemáte pripojenie na internet navigáciu nevyužijete. Ak sa ale vyznáte v mapách a nechýba vám orientačný zmysel isto sa vám zídu. V tejto aplikácii si môžete zvoliť trasu, zobraziť reálnu cestu a aj vám vypočíta dĺžku cesty.

HERE
Jedna z najlepších navigácií zadarmo. Je v slovenskom jazyku, je presná, rýchla a ponúka aj možnosť nočného režimu. Spočíta vám dĺžku trasy a aj čas, za ktorý ju prejdete (či už idete autom, na bicykli, alebo pešo). Ak vyberiete autom do vzdialenejších krajín môžete si stiahnuť ďalšie mapy zadarmo. Aby táto navigácia fungovala nemusíte byť pripojený na internet.
Tiež vám zobrazí najbližšie reštaurácie, benzínové pumpy a parkoviská.

gps

Sygic
Mobilná aplikácia, o ktorej ste už možno počuli. Navigácia Sygic síce zadarmo nie je, ale vysokej sumy sa obávať nemusíte. Spoločnosť často ponúka zľavy a akcie a možno sa vám podarí natrafiť aj na bezplatnú verziu (získate len mapy okolia). Ak chcete mať mapy Európy, alebo celého sveta budete si musieť priplatiť. Sygic ponúka aj celkom zaujímavú funkciu. Stačí umiestniť mobil tak aby fotoaparát mieril na cestu pred vami a hneď ako navigáciu spustíte bude premietať cestu v mobile s tým čo fotoaparát zachytí. Táto funkcia sa volá Real View – za menší príplatok ju môžete mať aj vy.

Posted In Nezařazené