Novinka v zatepľovaní – PIR dosky.

Dnes väčšina zákazníkov stavebných materiálov rieši nedostatok materiálov a hlavne astronomické zvyšovanie ich cien. Tieto problémy s materiálmi nútia mnohých poobzerať sa po materiáloch, ktoré nie sú až tak rozšírené. No ak sa bližšie zoznámia s parametrami týchto materiálov, okamžite po nich siahnu.

stavba domu

Medzi takéto nie celkom známe materiály patria aj PIR dosky. Tieto tepelnoizolačné dosky sú zhotovené zo špeciálneho materiálu, ktorý týmto doskám dáva bezkonkurenčné tepelnoizolačné vlastnosti pri minimálnych hrúbkach. Je všeobecne známe, že také tepelnoizolačné materiály ako napr. polystyrén dosahujú relatívne solídny prechod tepla, no je to na úkor veľkých rozmerov polystyrénu. Preto aj väčšinu tepelnoizolačných materiálov nie je možné pri niektorých konštrukciách alebo priestoroch použiť. K takýmto miestam môžeme napríklad zaradiť vnútorné zateplenie šikmej strechy. Pri zatepľovaní takýchto priestorov hrozí, že ak použijeme klasické zatepľovacie materiály, stratíme značnú časť obytného priestoru, takže samotné zateplenie sa stane kontraproduktívnym. A práve pri podobných situáciach, kde hrúbka zateplenia hrá významnú úlohu, sú PIR dosky ideálnym riešením.

rodinný dom

PIR dosky je možné zakúpiť v hrúbkach od 20 mm do 250 mm. Ich všestrannosť umocňuje fakt, že sú vyrábané s obojstranným polepom, majú taktiež zvýšenú odolnosť voči ohňu, vyššiu pevnosť v tlaku a sú odolné voči škodcom. Vysoká pevnosť v tlaku ich samozrejme predurčuje aj na zatepľovanie podláh, kde ich malá hrúbka je veľmi vítaným parametrom. Keďže majú malú hmotnosť, veľmi ľahko sa s nimi manipuluje, takže práca je jednoduchá a veľmi produktívna. Podľa miesta použitia ich delíme na fasádne, stenové a strešné. Sú veľmi vhodné aj na zateplenie drevostavieb. Veľmi ľahko dokážu pomôcť užívateľom dosiahnuť parametre nízkoenergetických domov. Ak máte záujem o kvalitné PIR dosky a cena je pre vás dôležitá, spoločnosť Taloa s.r.o. je tu pre vás.