Pomalý internet? Na vine nemusí byť hardvér.

Už sme určite viacerí zažili ten pocit a situáciu kedy sa nám zdalo, že náš počítač ide akosi pomaly. Žeby to bolo preto, že máme slabý hardvér?
Hardvér má stále rovnaký výkon a ak nám išiel počítač pred dvoma mesiacmi rýchlo, no v poslednej dobe pomaly, tak to môže mať rôzne príčiny. Môže byť, že hardvér zamŕza a spomaľuje, lenže sú aj pravdepodobnejšie príčiny. Nemusíte ihneď kupovať nový počítač. Počítač si toitž žiada určitú údržbu.
mini notebook
Predsa navštevovanie www stránok nie je pre hardvér nejaká extra záťaž. Na používanie internetu nám stačí aj slabší hardvér, veď www adresy navštevujeme aj pomocou mobilného zariadenia a neseká. A to predsa zrejme disponuje slabšími parametrami. Najmožnejšia pravdepodobnosť je teda zanedbaná údržba či vírus. Existuje množstvo softvéru, ktorý Vám môže pomôcť. Sú aj antivírusy, ktoré dokonca poskytujú možnosť zrýchlenia počítača. V tomto softvére zorganizujete ako keby správcu úloh. Jednoducho vyberiete a označíte program, ktorý idete momentálne spustiť a výkonnosť počítača sa zameria predovšetkým na ten konkrétny softvér. Malo by prísť podstatnejšie zrýchlenie. Problém môže byť totiž i v tom, že Váš počítač používa i množstvo softvéru, ktorý možno ani nepotrebujete. Napríklad taký antivírus Vám stačí iba jeden a softvér, ktorý sa Vám dostal do počítača bez toho, aby ste oňho prejavili záujem, okamžite vymažte. Je to taká malá forma vírusu, kedy si sťahujete určitý softvér, no nainštalujú sa Vám aj programy, ktoré používať nechcete. Je to taká drzá reklama a tieto programy s čistým svedomím vymažte. Spomaľujú Váš počítač i manipuláciu s webom.
přehrávač videa
Možno ste ich stiahli spôsobom, kedy ste si pri sekcii download neprečítali i tie vedľajšie texty. Automaticky ste nechali potvrdenú možnosť, aby sa Vám okrem Vami zvolené softvéru nainštalovali ešte ďalšie dve či tri programy. Takáto vec sa Vám môže stať pri mnohých sekciách download a dokonca i v prípade, kedy sťahujete Flash Player. A ak vravím o Flash Playeri, pre rýchly web je dôležité, aby ste si pravidelne sťahovali a inštalovali jeho najnovšiu verziu.

Posted In Nezařazené