Povedz áno zimným športom

Ak niečo na celom svete naozaj veľmi milujem, tak je to jednoznačne šport. Bez neho si neviem predstaviť ani len jeden jediný deň. Možno by niektorí ľudia povedali, že to preháňam, ale jednoducho to tak cítim. Okrem toho, nedávam si každý deň do tela na ťažkých strojoch. Len sa jednoducho potrebujem hýbať. Takže ak nedvíham činky, neplávam, nebehám na bežiacom páse alebo po vonku, chodím aspoň na dlhé prechádzky. Vtedy, samozrejme, nejdem rýchlejšie ako obyčajnou chôdzou a vychutnávam si prírodu navôkol.

svah

Preto ma na jednej strane príchod zimy deprimuje. Znamená to pre mňa aj to, že už jednoducho nemám toľko energie, ako keď je vonku príjemne teplo. Okrem toho nemôžem predsa chodiť po snehu na bicykli. A dokonca sa mi v snehu ani príjemne nebehá. Viem, že môžem behávať na bežiacom páse a bicyklovať na stacionárnom bicykli, no mne to vykonávanie športu vonku v prírode naozaj chýba. Na druhej strane dlhé prechádzke po zasneženej krajine teda určite nie sú na zahodenie. A okrem toho, keď mám čas, zbalím sa a vyrazím na horskú chatu. Práve teraz predsa začína sezóna zimných športov!

A tie mi vyčaria úsmev na tvári aj vtedy, keď vonku poriadne mrzne. Milujem lyžovanie, no v poslednej dobe mi začalo byť príliš nepohodlné. Lyžiarky tomu veľmi nepomáhajú, keďže tie sú nepohodlné samy o sebe. Preto som sa rozhodla, že konečne vyskúšam ekvivalent lyžovania. Niečo, čo som už veľmi dlho chcela skúsiť, no stále som nemala príležitosť, až doteraz. Odhodlala som sa, že konečne vyskúšam dosku. No nevedela som, čo všetko k tomu potrebujem. A práve tu mi pomohol online snowboard.

tyč

Nikdy nezabudnem na ten pocit, keď som sa prvý raz pustila na doske dolu svahom. Tie pohodlné topánky a sloboda v rukách bez palíc. Bolo to jednoducho neopísateľné a cítila som sa veľmi voľná. Každý, kto cíti aspoň malú potrebu to skúsiť, by mal ísť určite do toho. Neoľutuje.