Prečo sa vrátiť k tejto slušivé pokrývke podlahy?

Preto premýšľame aj pri vybavovaní izbičky o tom, aké použiť materiály, nábytok a doplnky. Bojíme sa roztočov, prachových častíc a rôznych alergénov. Pritom väčšina detí trávi čas na zemi a stále z nej niečo zbierajú. Ustrážiť ich, je takmer nemožné. Nie je to ani tak dávno, kedy rodičia nahradzovali pestré koberce laminátovou podlahou v domienke, že by mohli ich potomkom škodiť. Ja som naopak presvedčená, že do izbičky detské koberce patria. Ak nemáte doma alergika, nemusíte sa ničoho báť.

koberec

Odborníci je dokonca odporúčajú. Prach máte rovnako aj na plávajúcej podlahe a to môžete zametať aj niekoľkokrát denne. Tvrdia, že práve do izbičky našich najmenších sa hodí nízky syntetický koberec, ku ktorému stačí výkonný vysávač.

Prečo sa vrátiť k tejto slušivé pokrývke podlahy?

Rozhodne je mäkší a teplejší a to oceníme hlavne z toho dôvodu, že chlapci aj dievčatá chodia skoro stále bosí. Medzi ďalšie výhody patrí tlmenie hluku, zlepšenie akustických vlastností miestnosti a patria zároveň k najlacnejším podlahovým krytinám.
Už dávno neplatí tvrdenie, že sú to lapače prachu. Naopak ak vyberieme správne, máme k dispozícii kvalitnú podložku s antistatickými vlastnosťami. Starostlivosť o ne je preto veľmi jednoduchá.

Umelé alebo prírodné vlákno

Trvanlivosť koberca záleží na jeho údržbe, použitých materiáloch a kvalite. Najlepšie a zároveň najdrahšie sú tie prírodné, vlnené. Väčšina z nás ale skôr volí umelé materiály za prijateľnejšiu cenu. V dnešnej dobe výrobcovia veľa používajú polyamidové vlákna, ktoré majú veľmi dobré vlastnosti. Potom sú tu nylonové vlákna, ktoré sú opatrené takzvanou proti špiniacou úpravou. Dôležitá je tiež dĺžka vlasu. Do spálne vyberajte pokojne tie s vyšším vlasom, do izbičky pre vaše ratolesti zase skôr s nižším.

kobereček

Správne položenie

Skôr nám možno vadilo ich vlnenie, dnes stačí správne prilepiť celoplošnú pokrývku a bude držať pekne na svojom mieste.
Navyše vašim najmenším urobíte ohromnú radosť. Môžete si vyberať z radu pestrofarebných motívov a zaobstarať im tak ich hrdinov priamo do ich kráľovstva.