Premýšľajte stokrát, pôžičku vybavte len raz!

Ešte predtým, než sa do nášho podnikania pustíme, pravdepodobne budeme musieť vyriešiť problém s prvotnou investíciou, respektíve s tým, odkiaľ zobrať dostatočné množstvo peňazí, aby sa náš biznis vôbec rozbehol. Ale toto nie je jediná zo základných úvah, rovnakú a možno ešte väčšiu váhu by sme mali pripísať skôr otázke: Kedy je ten správny čas na pôžičku?

kancelář

Máme viacero možností. Ak chceme začať čo najskôr, peniaze si požičáme, o príspevok požiadame štát, alebo nášmu plánu dáme plynulý ale pomalý priebeh tým, že začneme podnikať popri práci a z vlastných úspor (ak to bude vôbec možné).

Je ale isté, že v každom prípade musíte mať zoznam potrebných investícií nachystaný už vopred, aby ste mali oveľa zreteľnejšiu predstavu o tom, koľko vlastne potrebujete, ale aj presne do čoho chcete túto sumu investovať. Vyhnete sa tým finančného a podnikateľskému fiasku a okrem reálnej predstavy o potrebnej sume budete mať už zároveň zhotovený plán, ktorý po investícii môžete začať s prehľadom a efektívne realizovať. Preto je veľmi dôležitý predčasný zoznam investícii, ktorý by ste mali zhotoviť minimálne 2 krát, respektíve sa nad týmto zoznamom zamyslieť viackrát a poprípade upraviť niektoré položky. Je totiž oveľa výhodnejšie daný zoznam premyslieť aj stokrát, no požičať si iba raz!

smlouva

Teda tá správna doba na pôžičku nastane až vtedy, ak s týmto zoznamom budete naozaj spokojní a budete vedieť odhadnúť jeho hodnotu pre vaše podnikanie, ale aj pre trh a verejnosť. Na základe tejto hodnoty totiž vznikne váš peňažný zárobok, respektíve jeho výška a pravidelný zisk.

  • Konkrétnejšie sa môžeme zamyslieť i nad tým, či sa nám napríklad niektoré veci zo zoznamu neoplatí skôr prenajať, než by sme ich mali priamo kúpiť. Firma si dnes totiž môže prenajať aj základné vybavenie ako počítač či mobil. Vždy vyberte tú výhodnejšiu možnosť.

Posted In Nezařazené