Prezradíme vám niekoľko praktických informácií ako olepovať Bauer hokejky

Starostlivosť o Bauer https://www.databazeknih.cz/knihy/no-a-to-alebo-sama-so-vsetkymi-19047 hokejky môže do značnej miery ovplyvniť výkon na ľade, a tak je nutné prevádzkovať pravidelnú kontrolu tohto inštrumentu v prípade profesionálnej i hobby úrovne. Súčasťou starostlivosti je aj olepovanie Bauer hokejok a pohľady na tento proces sú zo strany samotných hráčov rôzne. Niektorí sa na olepovanie Bauer hokejok pozerajú akú rutinnú a nevyhnutnú činnosť, no iný ho vnímajú ako predzápasový rituál, pri ktorom je potrebné docieliť absolútnu presnosť. Bez ohľadu na to do ktorej z nich patríte, v nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na zopár nevyhnutných zásad a tie vám dokážu poskytnúť potrebný komfort počas hry.

bauer hokejka

Bauer hokejky a ako môže ich olepovanie zvýšiť komfort hráča počas zápasu

Frekvencia páskovania Bauer hokejok je určite individuálnou záležitosťou. Niektorí hráči olepujú Bauer hokejky pred každým zápasom alebo dokonca pred každou tretinou. Prípadnú výhru či prehru dokážu pripisovať kvalite olepenia a ako sme spomínali vyššie, ide o rituál a bez neho by ani nevykorčuľovali na ľad. Iní sa riadia predovšetkým vizuálnou kontrolou a olepujú až vtedy, keď je páska predratá a vyžaduje si novú vrstvu.

dvě hokejky

Ak si teda obstaráme hokejku, mali by sme z nej najskôr odstrániť všetky ochranné materiály. Z čepele by sme tiež mali odstrániť všetky zvyšky lepidla a najmä pre oblasť jej spodnej hrany nám skvele poslúži podlahová guma v šatni. Hokejku o ňu ošúchame a guma so všetkými špinami by sa v tom momente mala nabaliť a potom nám už nič nebráni ich odstrániť. Páska sa vám na takúto čepeľ prichytí oveľa lepšie a používať by ste mali len rozhodne tie, ktoré sú určené na olepovanie hokejok. Dbajte na to, aby mali omotania rovnomerné rozostupy. V opačnom prípade by dochádzalo v niektorom mieste k neželanému navrstveniu pásky, ktorá by spôsobila nerovnomernosť na čepeli. Ani tá najpresnejšia strela by následne nemusela dopadnúť podľa očakávaní. Plocha čepele by mala byť čistá v maximálnej možnej miere a dokonale suchá. Na mysli máme predovšetkým odstránenie nečistôt a lepu z predošlého olepenia a prípadná lenivosť by sa vám mohla veľmi rýchlo vrátiť. Nikdy ďalej nelepte ďalšiu vrstvu pásky na tú predošlú a za následok by to malo najmä to, že by sa zvyšovala celková hmotnosť hokejky. Kvalitné hokejky nájdete na webovej stránke https://www.hokejovekorcule.sk/.