Rodičovská láska

Jeden z nich je rodičovská láska. Niekto si povie, že to absolútne nemá nič spoločné s našou psychikou, alebo rozmýšľaním. Avšak naopak, je veľmi dôležitá a podstatná. Na deti má obrovský vplyv, ktorý sa potom neskôr odráža v ich dospelosti.
Tieto deti trpia častejšie depresiami, a nie sú vyrovnaní sami so sebou. V podstate je to úplne pochopiteľné, pretože sú v živote ukrátení o veľmi dôležitú časť života. Ľudia ju považujú aj za najkrajšiu. Tieto deti môžu mať nádherné detstvo, keď odhliadneme od tejto skutočnosti, no aj tak majú v sebe stále pocit, že im niečo chýba.

chůze

Je to naozaj smutné, že o to niektorí z nás sú ukrátení. Niektorí aj rodičov môžu mať, ale tí im tú lásku vôbec neprejavujú, a sú k nim iba chladní. Ich deti sú pre nich v podstate iba otroci, ktorých len využívajú.
Kvôli tomu, že sa o nich nikto nestará, nikto sa o nich nezaujíma, tak sa postupom času začínajú zanedbávať. Môžu začať s fajčením, alkoholom, gamblerstvom, a pri najhoršom prípade aj s drogami.

rodina

Kvôli tomu, že lásku v detstve nedostávali, tak ju často nepovažujú za dôležitú. Pretože úplne nechápu jej význam tak sa hrajú s citmi ostatnými, a nepokladajú slovo vzťah a jeho význam za niečo dôležité. A presne to je chyba.
Potom však do ich života príde niekto. Niekto, kto zrazu celé ich vnímanie a myslenie otočí a zmení o stoosemdesiat stupňov. Zrazu sa v nich začne objavovať nejaký nový, pre nich nepoznaný pocit. Zistia, čo je to láska. Zistia, o čo všetko vlastne prišli. A už nechcú dopustiť aby to isté zažívali aj ich deti.
Preto milujte a budete milovaný. Rozdávajte lásku, ktorá je tak neskutočne pre nás všetkých dôležitá. Je to naša podstata. Až na určité výnimky sme práve vďaka láske vznikli. Je hlboko vsugerovaná v našej duši, v našom tele. Sme stvorení na to aby sme ju pocítili, prežili a šírili ďalej. Milujme seba, ľudí okolo nás, náš domov, všetko.