Trocha histórie nikoho nezabije

Začiatky vraj boli ťažké, ako to už obvykle býva. Prvý pokus vyzeral tak, že sa zviazali dve lyže a pohyb na nich skôr pripomínal surfovanie na vode. Až neskôr sa prišlo na to, že bude praktickejšie a pohodlnejšie, ak bude športovec stáť na jednej doske s viazaním. A vznikol prvý snowboard burton. Zakladateľ tejto firmy sa snažil tento šport čo najviac spopularizovať, aj keď zo začiatku sa mu veľmi nedarilo.

Jazdenie na tejto čudnej doske sa považovalo za zvláštny módny výstrelok a prejav

exhibicionizmu, nebolo mysliteľné, aby prevádzkovatelia tejto zvláštnosti boli vpustení na lyžiarske vleky. Neskôr sa však pridali viacerí výrobcovia, ktorí odstránili rôzne technické chyby a začali vyrábať čoraz ľahšie a pevnejšie nástroje, a v deväťdesiatych rokoch začal tento šport byť rovnocenný lyžovaniu. Dodnes sa teší veľkej popularite hlavne medzi mladými ľuďmi.

Firma spojená so začiatkami tohto pútavého športu

Stále nie je problém stretnúť sa so snowboardom burton. Je synonymom kvality, pretože firma sa v ostatných rokoch rozrástla do veľkých rozmerov, nadviazala spoluprácu aj s ostatnými výrobcami tohto populárneho športového náčinia a tak sa stala ešte silnejšou. Začala sa špecializovať aj na ostatné doplnky, nielen viazania a topánky, ale aj oblečenie, batohy, peňaženky, samolepky, ale aj nástroje na drobné opravy či zámky na celé vybavenie.

Rovnocenná olympijská disciplína

Dnes sa skoro až nechce veriť, že niekedy bolo lyžovanie nadradené ostatným zimným športom a nechcelo sa svojho „kraľovania“ vzdať. Našťastie sa však včas firmy produkujúce lyžiarske vybavenie včas chytili príležitosti a tak sa dnes môžeme kochať týmto zábavným a zaujímavým športom a aj pri sledovaní olympiády zatajovať dych pri nebezpečne vyzerajúcich doslova akrobatických kúskoch.