Vidím ako voňajú kvety

Stať sa umelcom je v dnešnom svete ako hľadať ihlu v kope sena. Nie je jednoduché stať sa niečím o čom snívame. Sen je stále v nedohľadne a my stále čakáme na našu príležitosť chytiť ho a už ho nikam nepustiť. Kreatívni ľudia tvoria prostredníctvom umenia ich životný sled, rozprávajú nám príbehy zo života. Niekedy spôsobujú radosť, inokedy hlboký zármutok. Je to však stále krásne hobby, ktoré by určite nemalo strácať na cene.

štětce

Za umelca je považovaný človek, ktorý je schopný vytvoriť z ničoho majstrovské dielo. Hudobníci sa snažia do hudby zakomponovať cit a udalosti, ktorými sa inšpirujú z dnešného vonkajšieho sveta. Architekti stavajú nenormálne mohutné stavby prekračujúce všetky medze len aby vytvorili niečo majestátne a pre ľudí výnimočné. Maliar je zasa tichým rozprávačom, ktorý pomocou farieb a štetca vyjadruje svoje pocity.

Každý z nás chce byť niečím výnimočným, chceme zo života vyťažiť len to najlepšie – o to viac sa snaží umelec. Hobby ako je toto znamená niečo viac než je sedieť na zadku a čarbať si do zošita. Známy Picasso si určite ani vo sne nepredstavoval, že dnes bude považovaný za jedného z najslávnejších maliarov vôbec, a jeho sláva už sa nesie niekoľko rokov. Nemusíme dostať to, čo si zaslúžil on, ale môžeme vytvoriť pomocou vlastnej fantázie a schopnosti byť kreatívnymi majstrovské dielo, ktoré budeme považovať iba my za to „naše najlepšie“.

houslistka

Maľovanie sa navyše považuje za typ relaxačnej činnosti. Oddych je v živote veľmi dôležitým bodom, kedy treba prestať rozmýšľať nad tým, čo sa stane, ale ocitnúť sa niekde úplne inde. Byť v pohode domova a užívať si pár minút odpočinku o samote. Je mnoho spôsobov ako vyjadriť sám seba na kúsok papiera za pomoci ceruzy, či obyčajného modrého pera. Ak vám nejedenkrát niekto povedal, že máte v kreslení talent, vaša voľba by mala byť jasná. Zábava v tomto nezištnom koníčku býva v tom, že váš námet je neobmedzený – umelec dokáže byť predsa natoľko kreatívny, že dokáže chuť jablka preniesť do pestrých farieb a chlad zahnať ostrými slnečnými lúčmi na pláži. Kreativita je určite jednou z vlastností, ktorá sa neodmieta. Maľujte, tvorte, vyskúšajte si aké je to tešiť sa z maličkostí!