Skvelý doplnok do interiéru- Deliace steny zo skla

V minulosti toľko obdivované sklenené deliace steny už nie sú iba súčasťou komerčných budov, ale v poslednej dobe sa stávajú populárnym doplnkom moderných domácností. Každopádne ich originálne vlastnosti prakticky využijeme v oboch prípadoch, kedy potrebujeme rozdeliť priestor na niekoľko izolovaných miestností, ktoré by nám zaručili dostatočné súkromie. A výhodou stien zo skla je predovšetkým ich praktický princíp, šetrenie priestoru, veľmi elegantný a moderný dizajn, no a samozrejme- priepustnosť svetla.
prázdná galerie
Okrem rozdelenia väčšieho priestoru nimi však estetickým a hlavne efektívnym spôsobom môžeme oddeliť napríklad sprchový kút, každopádne sklenené priečky a ich prevedenie sa prispôsobuje konkrétnym požiadavkám a my ich tak môžeme využiť prakticky kdekoľvek, kde potrebujeme praktickým spôsobom vytvoriť súkromie alebo len viditeľným spôsobôm oddeliť určitý priestor. Na základe ich prispôsobivosti tak poznáme niekoľko druhov celosklenných stien so špecifickými vlastnosťami.
Tieto steny sú väčšinou považované za bezrámovú konštrukciu, ale takisto nájdeme ponuku sklenených stien s rámami. Svoju úlohu zohráva aj fakt, či ich máme v pláne využiť v interiéri alebo exteriéri. Môže sa líšiť aj spôsob ich otvárania, pričom poznáme:
kontrola kvality pod lupou
· Posuvné steny a steny s otváracími dverami
Možno sa však aj vám sklenený materiál spája s labilnosťou a určitým rizikom. No v prípade celosklenných dverí a stien vravíme o kalenom skle, ktoré je oproti tomu bežnému 5x odolnejšie.
Navyše nejde o žiaden experiment a prakticky ani o novinku, veď tieto steny sa osvedčili najmä v priestoroch obchodných centier, bánk a kanceláriách, kde je predsa bezpečnosť zákazníkov a pracovníkov prioritou. Výroba týchto doplnkov tak podlieha prísnym bezpečnostným opatreniam. Výsledný efekt je z praktickej, ale aj vizuálnej stránky nakoniec priam dokonalý a celému priestoru dodá modernosť s vplyvom viditeľnej inovácie.