Zábava dnešných mladých

Dnešná doba obklopená technológiami prináša so sebou veľa výhod aj nevýhod. Mladí a najmä deti sú vychované na tabletoch a počítačoch. Keďže nie je ťažké ovládať tieto zariadenia, rodičia by mali svojim deťom určiť priority ako často budú ich deti tráviť za týmito zariadeniami.
Už aj pre deti mladšie ako dva rok, nie je problémom prezerať si obrázky na mobile, či dokonca zapnúť  obľúbenú rozprávku na tablete. Vďaka jednoduchej dotykovej funkcii sa to rýchlo naučí raz-dva. Niektoré deti vedia tieto technológie ovládať skôr ako sa naučia rozprávať, či dokonca chodiť.

malé děti s iPadem
Rodičia dávajú tablet svojim deťom častejšie

Je to zarážajúce, ale je to pravda. Možno to, že rodičia doprajú svojim deťom zábavu vďaka tabletu zvyšujú jeho používanosť aj v ďalších rokoch života. Až neskôr si uvedomia akých chýb sa dopúšťajú.
Najčastejšie dávajú rodičia svojim deťom tablety z týchto dôvodov:
nechcú, aby sa deti nudili
myslia si, že pomocou tabletu si skrátia čas pri cestovaní alebo čakaní v čakárni
utíšia tým plač
doprajú si chvíľku na oddych
rodič potrebuje pracovať z domu a tabletom dieťa zabaví


Mladí trávia mnoho viac času s priateľmi

Priemerne mladý človek strávi na telefóne a internete všeobecne približne štyri hodiny denne. V niektorých prípadoch je to oveľa viac. Nie je to až také neuveriteľné, pretože mnoho mladých pomocou nových technológií pracuje, komunikuje alebo sa hrá.
zábava na iPadu
Okrem pozerania sa do tabletu, či telefónu trávia, mladí radi čas so svojimi rovesníkmi. Nie je to úplne pravda, že sa v dnešnej dobe nevedia venovať ničomu inému. Predsa len trávia čas aj v škole, na rôznych krúžkoch.
Keď si uvedomíte, že je to naozaj niekoľko hodín, čo sa venujú priateľom a potom, keď prídu domov s nimi dokážu ešte hodiny chatovať alebo telefonovať, sú súčasťou väčšej sociálnej interakcie ako to bolo pred niekoľkými rokmi.

Posted In Nezařazené