Elita národa

Poznáte to predsa. Susedov syn sa dostal na štúdium práv a v očiach ostatných obyvateľov hneď stúpla celá rodina. Potom už záleží len na tom, akým smerom sa študent pohne. Akému zameraniu dá prednosť. V prípade, že sa bude zaoberať trestným právom, môže sa ľahko stať, že v očiach miestnych dôchodkýň však zase klesne, pretože ten, kto obhajuje lumpov, logicky musí byť tiež nečestný človek.
Samozrejme, že sú to zbytočné predsudky, ale len vykonávatelia tohto povolania vedia, aké ťažké je s nimi žiť. Existujú však aj menej kontroverzné činnosti, ktorými sa môžu absolventi tohto smeru zaoberať. Môžu sa špecializovať aj na tieto druhy práv:

spravedlnost

– obchodné
– občianske
– rodinné
– pracovné
– správne

Od nového roku vznikla nová povinnosť pre všetky podnikateľské subjekty, ktoré chcú obchodovať so štátom. Musia sa zapísať do špeciálneho registra a môžu sa potom nazývať. Zápis zabezpečí samozrejme k tomu oprávnený advokát, takže aj týmto smerom môže viesť cesta mladého absolventa.

Ak sa už niekoľko rokov snažíte na túto elitnú školu dostať a nedarí sa vám, možno by bolo namieste sa so situáciou jednoducho zmieriť a presmerovať svoju energiu niekde, kde máte väčšie šance na úspech. Na svete predsa existuje veľké množstvo iných a minimálne rovnako dôležitých povolaní. Hlavné je, aby vám činnosť, ktorou sa zaoberáte, prinášala nielen peniaze, ale predovšetkým radosť a pocit zadosťučinenia.

kniha

Potom vlastne bude úplne jedno, či budete predavačom v supermarkete alebo právnikom. Svet paragrafov však nemusíte opustiť úplne, obklopujú nás predsa každý deň. Narazíte na ne v novinách, časopisoch, na internete a v knihách. Každému, čo jeho je.