Ale ako ju správne vybrať?

Nechápete strach rodičov a to neustále obmedzovanie, ktoré vás pekne štve. Tiež im to viete dať poriadne najavo. Ako inak než plačom, keď ešte neviete rozprávať. Áno, takí sme boli tiež, keď nám bolo rok a nejaký mesiac. Len už sme na to zabudli. Aby sme ochránili naše deti, volíme k tomu rôzne prostriedky, jedným z nich je detská ohrádka.

postýlla

Je to ideálne miesto pre hranie aj relaxovanie. Môžete tam umiestniť vášmu chrobáčikovi aj farebnú hraciu deku s rôznymi hrkálkami a hryzátkami. Zaručíte mu tak bezpečie po dobu, než uvaríte alebo si zájdete na záchod. Niektoré typy sa dajú pripevniť k postieľke ako ochranné mantinely. Väčšina z nich ale funguje samostatne.

Delíme ich podľa materiálu:

Drevená ohrádka

· umývateľnosť
· netoxický lak
· možnosť odnímateľných priečok
· nastaviteľná výška podlahy u niektorých typov
· možnosť využitia aj na záhrade, ak je ohrádka bez dna

Kombinácia kov-plast-sieťka

· lepšia mobilita a skladnosť
· nastaviteľná výška
· Súčasťou vybavenia je madlo, hračky, polyesterová podložka, ktorá sa dá prať, prípadne aj prebaľovacia podložka.
· Po stranách môžu byť vrecká na hračky alebo prepravná taška.
· Sieťová ohrádka nestimuluje dieťa k tomu, aby sa snažilo narovnať sa. Tiež sa príliš neodporúča, a to z dôvodu nedostatku pevnosti.

Drevené materiály

Veľa obľúbená je borovica, ktorá disponuje ľahkosťou, mäkkosťou a pružnosťou dreva. Vďaka vysokému obsahu živice je trvanlivé. Používa sa tam, kde sa požaduje odolnosť voči poveternostným vplyvom alebo hnilobe. Dovoľuje aj rezbárske spracovanie. Potom je tu jelša, ktorá sa veľa používa v nábytkárstve a to z dôvodu, že sa veľmi dobre štípe, lepí, obrába, je ľahká, málo pracuje, vzdoruje vlhkosti.

Typovo sa vyrábajú s bránkou alebo bez nej, skladacie, s pevným dnom, polohovateľné, na vnútorné i vonkajšie použitie. Šikovný ocko si ju dokáže aj sám upraviť. Tvarovo sú väčšinou k dostaniu štvorcové, obdĺžnikové alebo šesťuholníkové.

ohrádka
Na čo sa zamerať pri výbere

· miesto a veľkosť priestoru
· materiál
· kvalita a jednoduchosť montáže
· bezpečnosť
· stabilita